• "Chłopcy z Placu Broni"

          • 10 lutego 2020 roku uczniowie klasy IV - VIII obejrzeli adaptację teatralną "Chłopców z Placu Broni" F. Molnara. Przedstawienie odbyło się w Bartoszyckim Domu Kultury. Sztukę reżyserowała Małgorzata Pilczuk, a główne role odegrali aktorzy Teatru "Artenes" z Wrocławia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli spektakl. Szczególnie podobała im się scenografia i wykorzystanie w niej elementów multimedialnych. Wiele emocji wzbudziło również tragiczne zakończenie sztuki. Wrażenia z widowiska posłużą do napisania sprawozdania i recenzji na lekcjach języka polskiego.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Dzień babci i dziadka w naszej szkole obchodzony jest bardzo uroczyście. Przygotowywane są przede wszystkim przedstawienia w formie muzyczno-słownych wystąpień dzieci, na które zapraszani są kochani dziadkowie. Mają one na celu wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku do dziadków.

               17 stycznia 2020r., nasi goście mogli obejrzeć występy  dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III. Dzieci z oddziału przedszkolnego recytowały piękne wierszyki, śpiewały piosenki. Natomiast dzieci z klasy I i II zaprezentowały wierszyki w postaci pięknych życzeń. Klasa trzecia zaprezentowała  krótkie przedstawienie  w postaci programu telewizyjnego, w którym wybierano dziadka i babcię roku. Po wystąpieniach nasi goście wysłuchali jeszcze pięknych piosenek odśpiewanych przez wszystkich uczniów oraz otrzymali upominki wykonane przez swoje wnuczęta.

                 Na zakończenie wszyscy zaproszeni wraz ze swoimi wnukami udali się na słodki poczęstunek. Jednym słowem nasze babcie i nasi dziadkowie to wielki skarb. Sylwia Nikraszewicz

          • WOŚP

          • W piątek 10 stycznia 2020 r. , w naszej szkole po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szkolny Klubu Wolontariatu działający w naszej szkole przeprowadził zbiórkę pieniędzy właśnie na WOŚP. Uczniowie chętnie włączali się w akcję i wrzucali swoje pieniążki do puszki. Każdy oczywiście otrzymał  serduszko w podziękowaniu… „ serce za serce”.  Spotykamy się za rok na 29 finale WOŚP   Sylwia Nikraszewicz. 

          • Szkolna Wigilia

          •     Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się przy wspólnej wigilii.

            19 grudnia 2019 r. w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i dekoracje w całej szkole. Kiedy nadeszła godzina 13.00 wszyscy spotkali się przy wigilijnym stole.

            Na początku głos zabrały nasze koleżanki z klasy VII i VIII wprowadzając nas w nastrój świąteczny, następnie pani Dyrektor  Stanisława Krawczyk,  która skierowała wiele miłych i ciepłych słów pod adresem całej społeczności naszej szkoły oraz oficjalnie rozpoczęła wigilię szkolną. 

                Ksiądz Paweł Rzosiński odczytał fragment Biblii , a następnie wygłosił kilka słów do wszystkich zgromadzonych.  Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień   przystąpiliśmy do dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń, a potem do wspólnego posiłku.

                Przy okazji spotkania wigilijnego zostały ogłoszone wyniki konkursów: „ Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa, Matematyczna ozdoba świąteczna  oraz Najlepszy zawodnik w turnieju tenisa stołowego”.

                Na koniec było wspólne śpiewanie  kolęd,  po czym uczniowie udali się do swoich domów.

             

          • "Mleko + owoce = super moce"

          • Nasz szkoła po raz drugi wzięła udział w trzeciej edycji konkursu „Mleko + owoce = super moce”, który odbył się 17.12.19 w Miłakowie. Celem Konkursu jest promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne, kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych, zwiększenie rozpoznawalności „Programu dla Szkół”, a także:

            1) rozbudzanie wśród dzieci świadomości korzyści wynikających ze zdrowego odżywiania,

            2) rozwijanie kreatywności dzieci,

            3)utrwalenie wiedzy dotyczącej zdrowych nawyków żywieniowych,
            konfrontacja osiągnieć́ rówieśniczych pomiędzy uczestnikami konkursu, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń́ pomiędzy uczestnikami konkursu,

            4)kształtowanie postaw prozdrowotnych,
            promowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania czasu.

            W czasie konkursu uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

            1) Zdrowa kanapka- zadaniem drużyny było przygotowanie 4 kanapek z udostępnionych przez organizatorów produktów.

            2)  Zdrowotny omnibus - zadaniem drużyny było rozwiązanie krzyżówki, której pytania związane były ze zdrowym odżywianiem i właściwymi nawykami żywieniowymi.

            3)  Układamy super moc - zadaniem drużyny było ułożenie puzzli tematycznie związanych z Konkursem.

            4)  Bohater smaku - zadaniem drużyny było rozpoznanie po wyglądzie/zapachu/smaku fragmentów owoców i warzyw uprawianych na terytorium Polski.

            1. Super mocarz - konkurencja wiedzy o produktach „Programu dla szkół”. Drużyna odpowiadała na wylosowane pytania dotyczące „Programu dla Szkół”.
            2. Kolorowe koło fortuny- zadaniem drużyny było odgadniecie hasła związanego ze zdrowym stylem życia z wykorzystaniem podanych liter.

            W konkursie brali udział uczniowie z klasy III Oliwia Łowicka, klasa IV Adrian Nikraszewicz oraz z klasy V Julia Kuś. Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach szkolnych i poza szkolnych.

          • "Razem na Święta"

          • Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz  z opiekunem z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia postanowili włączyć się akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt: „Razem na Święta”.

                 Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych. 

                 W związku z tym upiekli pierniki, które pięknie ozdobili, a następnie przekazali starszym mieszkańcom okolicznych wsi, wraz z życzeniami od nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły.

                Kolejnym działaniem było zorganizowanie zbiórki karmy dla zwierząt, które znajdują się w schronisku oraz przekazanie jej do właściwego schroniska.

                Również nasi Wolontariusze uczestniczyli w ważnym wydarzeniu zarówno dla szkoły jak i wszystkich mieszkańców okolicznych wsi. A mianowicie przekazali defibrylator, zakupiony ze środków przekazanych przez Wójta Gminy Bartoszyce Andrzeja Dychę oraz z funduszy pochodzących ze zbiórki zorganizowanej przez Stowarzyszenie „ Szansa i Rozwój” na portalu Facebook.

                Defibrylator AED tymczasowo zajmie miejsce w rodnowskim sklepie. Cieszymy  się, że pomysł o zakupie defibrylatora udało się zrealizować oraz przyczynić się do tak ważnej sprawy jaką jest możliwość uratowania komuś życia dzięki temu urządzeniu.

          • "Ile waży Święty Mikołaj?"

          • Uczniowie naszej szkoły, za pośrednictwem Samorządu Uczniowskiego włączyli się w ogólnopolską akcję charytatywną pt: „ Ile waży św. Mikołaj?”.

                Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie.

                Naszym zadaniem było zebranie jak największej ilości  bilonu , a następnie przeliczenie go, odpowiednie spakowanie i przekazanie do Urzędu pocztowego.

                Z dnia na dzień nasza góra grosza rosła, a przy przeliczaniu okazało się, że zebraliśmy  30,5 kg bilonu na kwotę 652,26zł. Pieniędzy było tak dużo, że na samym przeliczeniu i posortowaniu spędziliśmy cały tydzień.

                Teraz mamy nadzieję, że z tak dużej ilości wagowej zebranego bilonu, otrzymamy nagrodę.

          • Andrzejki

          •     29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Samorząd uczniowski przygotował atrakcje dla wszystkich. Podczas zabawy andrzejkowej odbył się konkurs „ Mam talent” . Klasa 7 pokazała układ taneczny, a uczeń z klasy 6 zagrał na klawiszach.

                 Komisja przyznała występującym równorzędne pierwsze miejsca. Niespodzianką była pizza, którą uczniowie otrzymali w prezencie z okazji andrzejek.

                Potem były wróżby i kawiarenka, które w tle przyjemnej muzyki sprawiły, że uczniowie mogli się zrelaksować i zintegrować.

                Wielkie podziękowania należą się dla rodziców, którzy przygotowali różnego rodzaju słodkości, które umiliły ten czas.

          • Konkurs Głośnego Czytania

          • 28 listopada 2019r., w naszej szkole odbył się konkurs głośnego czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas II-III. Podczas konkursu uczniowie czytali baśnie H. CH. Andrersena. Każdy z uczestników losował tytuł baśni, którą następnie musiał pięknie odczytać. Komisja zwracała uwagę na płynność czytania oraz właściwe zastosowanie interpunkcji. Czytanie odbyło się na wysokim poziomie i komisja miała trudny wybór w wyłonieniu tego najlepszego. Nie mniej jednak werdykt musiał zapaść. Pierwsze miejsce zajął Paweł Pawłowicz z klasy III, drugie miejsce uczennica klasy III Julia Kaczała, a trzecie miejsce otrzymał Igor Krawczyk z klasy II. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

          • Śniadanie daje moc!

          • Jak co roku w listopadzie nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc" . Celem akcji jest propagowanie zdrowego odżywiania i wyrabianie wśród dzieci właściwych nawyków żywieniowych. Każda klasa przygotowywała potrawy, które potem pojawiły się na wspólnym stole. Były kolorowe kanapki pełne warzyw i oczywiście witamin. Nie zabrakło również owocowych koktajli, które cieszyły się ogromnym powodzeniem, a także past do chleba i owoców. Wspólne dzielenie się posiłkiem jest ważnym elementem tej akcji, spędzamy razem czas i mamy radość z dzielenia się naszą pracą i zaangażowaniem z innymi. 

          • Wojewódzki Niemieckojęzyczny Konkurs Recytatorski

          • W miniony piątek uczniowie Aleksandra Huszcza, Josephine Zagorski, Julia Kaczała, Igor Krawczyk i Rafał Piotrowski wraz z panią Urszulą Żuk oraz panem Piotrem Suszyńskim wybrali się do Ostródy na Wojewódzki Niemieckojęzyczny Konkurs Recytatorski, który odbył się w Centrum Kultury w Ostródzie. Organizatorami byli Landsmannschaft Ostpreussen oraz Związek Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur. Uczestnicy (a było ich w sumie 50osób) przyjechali z Elbląga, Kętrzyna, Olsztyna oraz Rodnowa. Członkowie jury bardzo długo debatowali i, jak sama podsumowała, miała bardzo trudny wybór i dla nich wszyscy uczestnicy byli wygrani. Z naszej szkoły: Julia Kaczała zajęła 3 miejsce Rafał Piotrowski otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni, że wykazali się ogromną odwagą stając na wielkiej scenie i recytując wiersze w języku niemieckim.

          • Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

          • W dniu 04 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej, który zorganizowała pani Urszula Żuk. Wzięli w nim udział uczniowie klas 2-8. Uczniowie nasi musieli zmierzyć się z niełatwą wymową niemiecką. Najlepsi zostali wytypowani do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Niemieckojęzycznej Poezji, który odbędzie się 22 listopada w Ostródzie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i podziwiamy za podjęcie się trudu recytacji. A oto wyniki: W kategorii klas 2-3: 1miejsce 1 miejsce - Rafał Piotrowski (Klasa 2)2 miejsce - Julia Kaczała (Klasa 3)3 miejsce - Igor Krawczyk (Klasa 2) i Patryk Żołud (Klasa 3)Wyróżnienie - Igor Kuś (Klasa 2)W kategorii klas 4-8:1 miejsce - Aleksandra Huszcza (Klasa 2 miejsce - Julia Kuś (Klasa 5)Wyróżnienie - Julia Kowalczyk (Klasa 7)

          • 101 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

          • W niedzielę 10 listopada 2019 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie pod kierownictwem pani Ilony Lipkiewicz zaprezentowali przed publicznością zgromadzoną w Domu Kultury w Rodnowie montaż słowno- muzyczny.

            Program artystyczny miał uroczysty i podniosły charakter. Oprócz przypomnienia historii odzyskania niepodległości uczniowie zaprezentowali fragmenty utworów poetyckich o charakterze patriotycznym, a także wspólnie z publicznością, zaśpiewali pieśni patriotyczne takie jak: „Rota”, „Legiony”, „Wojenko, wojenko”, czy „Rozkwitały pąki białych róż”.

            Uroczysty apel upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości odbył się w naszej szkole we wtorek 12 listopada 2019 r.

          • "SZKOŁA DO HYMNU"

          • W związku z prośbą Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie włączyła się w akcje "Szkoła do hymnu" i wspólnie odśpiewała "Mazura Dąbrowskiego" w piątek, 8 listopada o godz. 11:11.Brawo dla uczniów i nauczycieli za piękna postawę patriotyczną.

          • Biskup Karol Wojtyła w naszej szkole

          • Tegoroczny Dzień Papieski przeżywany był w całej Polsce pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Te słowa Pana Jezusa z Ogrójca św. Jan Paweł II umieścił w tytule swojej książki, będącej jego osobistą refleksją nad biskupstwem.
            Z tej racji 16 października, w 31. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, klasa VII przybliżyła fragmenty papieskiego dzieła. Opowieść rozpoczęła się od opisu spływu kajakowego naszą rzeką Łyną w 1958 roku, zmierzając do przedstawienia symboliki stroju biskupiego.

          • Szkolny Klub Wolontariatu

          •     24 października uczniowie z  Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu prowadzonego przez Sylwię Nikraszewicz, udali się na pobliski cmentarz, aby uporządkować groby, których nikt już nie odwiedza. Dzieci chętnie zabrały się do pracy. Z zaangażowaniem sprzątały opuszczone i zapomniane groby.

                Kiedy już posprzątali, zapalili przyniesione znicze swoim bliskim czy też nieznajomym.

        • ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY
          • ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY

          • Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w XIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:

            ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY

            Akcja w naszej szkole trwa do 15 listopada 2019 roku.


          • Szkolne Przygody Słodziaków

          • 18 października w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie, odbyło się podsumowanie II ogólnopolskiej akcji  promowania czytelnictwa organizowanej przez sieć sklepów Biedronka „ Szkolne Przygody Słodziaków” .

            Nasza szkoła wzięła udział już kolejny raz w prowadzonej akcji. Wychowawczynie klas 0- 3 włączyły swoich uczniów do tego przedsięwzięcia, które cieszyło się zresztą  ogromnym powodzeniem. 

            Nasza akcja polegała na tym, że każdy z  uczniów otrzymał książeczkę , w której zbierał naklejki za codzienne czytanie.  Dzieci codziennie otrzymywały od wychowawcy naklejkę, a kiedy książeczka  zapełniła się, wówczas mogły wziąć udział w losowaniu nagrody.

            W finale znalazły się 22 książeczki. Każdy z uczniów był wygranym ponieważ wszyscy otrzymali nagrodę w postaci „ Słodziaka”.

             Mamy nadzieję, że  dzięki takim akcjom wśród dzieci i rodziców rozbudzi się zainteresowanie czytelnictwem.

          • Święto Edukacji Narodowej

          •     Dnia 11 października 2019 roku w  Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

                Samorząd uczniowski oraz uczniowie kl. VI-VII pod opieką  pani Sylwii Nikraszewicz   przygotowali  humorystyczne przedstawienie obrazujące  jeden dzień z życia dawnej szkoły.

                Występ uczniów poprzedziło przemówienie pani dyrektor Stanisławy Krawczyk, w którym powitała zaproszonych gości oraz podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły oraz wręczyła nagrody nauczycielom za zaangażowaną pracę w minionym roku szkolnym.

                Po wręczeniu nagród odbyło się uroczyste ślubowanie uczennicy klasy pierwszej.

            Maja nasza pierwszoklasistka złożyła przysięgę ślubowania i została pasowana przez p. dyrektor na prawowitą uczennicę klasy pierwszej, a także otrzymała dyplom i upominek.

             

                Po tak doniosłych wydarzeniach nastąpiła część artystyczna poprowadzona z nutą lekkiego humoru. Najpierw wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego , które przygotowały wspólnie z wychowawczynią  panią Mileną Kaczała oraz panem Jerzym Makowskim  piosenki .

                Następnie SU oraz uczniowie klas starszych zaprezentowali krótkie przedstawienie o tym „Jak to było w dawnej szkole”. Mogliśmy uczestniczyć w lekcji biologii i geografii. Śmiechu było co nie miara. Przedstawienie przeplatane było piosenkami o szkole i nauczycielach.

                Po zakończeniu tej części akademii występujący aktorzy złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom, a w podzięce wręczyli wykonane własnoręcznie słoneczniki.

                Zaproszeni goście, nauczyciele oraz pracownicy szkoły udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.