• Apel z okazji Święta Niepodległości

          • 9 listopada b.r. w Domu Kultury w Rodnowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Nasza szkoła z wdzięcznością przyjęła możliwość przeprowadzenia akademii w tym miejscu, które zaoferowało nam dobrą akustykę i dużą przestrzeń. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy udziałem w Lekcji Historii przeprowadzonej przez grupę rekonstrukcyjną „Arkona” z Torunia. Młodzież miała okazję zaznajomić się z wydarzeniami i atmosferą tamtych dni, sprzed 103 lat. Po lekcji rozpoczęliśmy apel uroczystymwykonaniem hymnu Polski o godzinie 11.11. Następnie uczniowie, wraz z nauczycielem zaprezentowali rówieśnikom i pozostałym uczestnikom apelu montaż słowno- muzyczny, w skład którego wchodziły recytacje wierszy oraz pieśni patriotyczne, które można było zaśpiewać. Pięknie prezentowały się dzieci i młodzież naszej szkoły, wszyscy byli ubrani na galowo, fantastycznie zachowywali się w chwilach wymagających powagi i refleksji. Szczególnie perfekcyjnie prezentował się poczet sztandarowy. Na koniec organizatorzypodziękowali za pomoc  w realizacji apelu paniom z Domu Kultury w Rodnowie oraz naszym uczniom za godną postawę w czasie wydarzenia.

          • #szkolapamieta

          • szkolapamieta

            29 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy włączyli się w akcję  MEiN „ Szkoła pamięta”. Jest to czas kiedy wspominamy tych, którzy już odeszli oraz tych, którzy zapisali się w naszej historii. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kultywowanie tradycji upamiętniania bohaterów, którzy przyczynili się do naszej wolności.W związku z tym podjęliśmy kilka działań, między innymi:

            - w ramach Szkolnego klubu Wolontariatu opiekun koła wraz z uczniami pojechała na pobliski cmentarz w celu zaopiekowania grobów,

            - przygotowaliśmy gazetkę okolicznościową upamiętniającą ks. Jerzego Popiełuszkę,

            - uczniowie przygotowali prace plastyczne, a ponadto delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do miejscowości Kamińsk, gdzie złożyła kwiaty oraz zapaliła pamiątkowe znicze pod obeliskiem upamiętniającym ofiary obozu jenieckiego Stalag I A Stablack. Obóz ten funkcjonował w latach 1939-45, przewinęło się przez niego ponad 200 tysięcy żołnierzy. Był pierwszym i jednocześnie największym tego typu obiektem na terenie dawnych Prus Wschodnich. Jeńcy pochodzili z wielu armii europejskich- z Polski, Francji, Belgii, Włoch oraz byłego Związku Radzieckiego. Przynajmniej kilkanaście tysięcy z nich straciło życie. Swego rodzaju ciekawostką jest fakt, iż w obozie tym przetrzymywano żołnierzy wziętych do niewoli po kapitulacji Westerplatte, z majorem Henrykiem Sucharskim na czele. Oprócz tego w czasie wojny znajdował się tam także ogromny poligon artyleryjski, gdzie testowano nowe rodzaje broni artyleryjskiej i pancernej. Na terenie wokół Kamińska znajduje się wiele bunkrów niemieckich, w lutym 1945 roku doszło tam do bardzo krwawych i zaciętych walk między Armią Czerwoną a otoczonymi Niemcami. Uczniowie wraz z opiekunem obejrzeli z bliska kilka bunkrów- świadków niespokojnej przeszłości tych ziem.

          • Dzień Papieski' 2021

          • Święty Jan Paweł II na zawsze pozostanie wielkim Polakiem. Zostawił w naszych sercach swoje piękne słowa i czyny. W październiku uczniowie Niepublicznej Szkoły podstawowej w Rodnowie przygotowali Program słowno – muzyczny upamiętniający tę wielką postać.

            Z okazji „ Dnia papieskiego 2021” pod okiem Pani Stanisławy Matusiak dzieci przedstawiły wiersze i piosenki o Świętym Janie Pawle II. Piękny montaż poetycki zawierał też ulubione utwory Papieża Polaka. To wspaniały sposób, żeby uczcić jego pamięć.

          • Przerwa na czytanie

          • #przerwanaczytanie 29 października 2021r. po raz drugi włączyliśmy się do II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu W Czytaniu Na Przerwie.

            W związku z tym, że jesteśmy niewielką szkołą do akcji przystąpiliśmy podczas tzw. długiej przerwy. Na szkolnym korytarzu obok specjalnie przygotowanej gazetki uczniowie klas I-VIII zgromadzili się w celu bicia rekordu.

            Organizatorka akcji w szkole przybliżyła krótko uczniom cel wydarzenia i następnie przystąpiliśmy do akcji. Każdy z uczniów wziął dowolną książkę, którą czytał. Uczniowie chętnie biorą udział w tego typu akcjach, nawet jeśli są one kosztem przerw.