• Dwudniowa wycieczka do Gdańska.

• 14 i 15 czerwca 2022r, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie byli na wycieczce w ramach programu rządowego „ Poznaj Polskę”. Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie, które pozwoliło nam zorganizować wspaniały wyjazd dla uczniów. Pierwszym punktem, który zwiedziliśmy było Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz okręt wojenny ORP Błyskawica. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądali eksponaty znajdujące się w muzeum oraz bardzo dokładnie zwiedzali każdy fragment okrętu.

Następnie udaliśmy się do miejsca hotelowego, w którym zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy obiad aby nabrać sił na zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. To miejsce również  zainteresowało wszystkich uczniów, mieliśmy tam możliwość poznania historii ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej, pokazanej w sposób przystępny dla każdej grupy wiekowej. Po zwiedzeniu muzeum mieliśmy jeszcze trochę czasu na spacer po gdańskiej starówce i kupienie pamiątek.

We środę z samego rana zaplanowane mieliśmy zwiedzanie Weterplatte, do którego dopłynęliśmy statkiem, przy okazji podziwiając panoramę Gdańska. Tam udaliśmy się pod pomnik, który jest symbolem wybuchu II wojny światowej. Potem jeszcze zwiedziliśmy ruiny wartowni. Stamtąd udaliśmy się do kolejnego ważnego miejsca dla naszej historii – niemieckiego obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Tam uczniowie dowiedzieli się w jakich warunkach przetrzymywani byli więźniowie oraz do jakiej ciężkiej pracy byli zmuszani podczas pobytu w obozie. Miejsce to wzbudziło w uczniach  smutek , a zarazem niedowierzanie, że ludzie mogą być dla siebie tak okrutni. Tym samym był to ostatni punkt naszej wycieczki.

Na koniec jednak poszliśmy jeszcze na plażę, aby odetchnąć chwilę nad brzegiem pięknego niespokojnego morza.

• Dzień Dziecka

• 1 czerwca jak każdego roku obchodziliśmy Dzień Dziecka . Niestety, w tym roku zapomnieliśmy zamówić pogodę i padał deszcz , w związku z tym impreza musiała odbyć się w szkole. Pomimo niesprzyjającej pogody przygotowaliśmy dla dzieci sporo atrakcji takich jak : konkursy, zabawy przy muzyce, filmy i dużo przekąsek. Były lody , gofry , napoje i kiełbaski z grilla. Przy organizacji święta pomagały nam niezmiennie p. Magda, p. Gosia i jeszcze jedna p.Gosia , serdecznie dziękujemy KGW Sołectwa Rodnowo oraz p.Zenonowi za pyszne kiełbask.

• POMAGAMY NA SPORTOWO "DZIECI -DZIECIOM".

• 2 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy 1 i 2 oraz 5,8 wzięli udział w szczytnym celu jakim jest pomaganie innym. Włączyliśmy się w akcję POMAGAMY NA SPORTOWO "DZIECI - DZIECIOM" organizowaną na rzecz podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bartoszycach. Nasze dzieci chętnie wzięły udział w akcji i przemierzyły dystans 1 km. Trochę biegnąc, a trochę spacerkiem Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medal.