• II miejsce Adriana Nikraszewicza w biegach przełajowych.

• 21 października 2021 roku w Kinkajmach odbyła się kolejna edycja Gminnych Indywidualnych Biegów Przełajowych klas IV- VIII. W zawodach udział wzięła duża część szkół Gminy Bartoszyce; oprócz Rodnowa, także między innymi: Bezledy, Wojciechy, Żydowo i Krawczyki. Naszą szkołę reprezentowała mała, silnie okrojona problemami zdrowotnymi drużyna, w skład której weszli Adrian Nikraszewicz oraz Wiktor Niebrzegowski. Impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem - we wszystkich kategoriach startowało około 100 uczestników. Mimo tak sporej obsady, nasi sportowcy nie wrócili z imprezy bez zdobyczy. Adrian zdobył II miejsce w kategorii klas VI! Gratulacje! Wielkie brawa także dla Wiktora, który biegł w dużej, dwudziestoosobowej grupie reprezentantów klas VIII.

• Lekcje z astronomem.

• Fundacja Lepsza Szkoła ma niezmierną przyjemność zaprosić Państwa Szkołę do udziału w projekcie „Lekcje z astronomem”. Ów projekt skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenów powiatów lidzbarskiego i bartoszyckiego.

„Lekcje z astronomem” mają na celu zachęcenie dzieci do zainteresowania się naukami ścisłymi a tym samym poszerzenie ich wiedzy w dziedzinie astronomii.

„Lekcje z astronomem” odbywać się będą w Hotelu Krasicki, od drugiej połowy października 2021 do połowy grudnia 2021 r. Zwięczeniem projektu będzie sprawdzian wiedzy jego uczestników. Najlepsza drużyna wygra dla swojej szkoły teleskop astronomiczny ufundowany przez Fundację Lepsza Szkoła.

Zaproszenie_do_projektu.pdf​​​​​​​

• Mobilne planetarium.

• W miniony wtorek uczniowie Niepublicznej Szkoły podstawowej w Rodnowie mieli okazje przekonać się, że zajęcia szkolne mogą być ciekawe i porywające. A to wszystko za sprawą mobilnego planetarium, które zawitało do naszej szkoły. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, dzieci mogły przeżyć ciekawą przygodę, a jednocześnie nauczyć się wiele o kosmosie oraz zapoznać się z informacjami z dziedziny astronomii.

Dla każdej grupy wiekowej zaprezentowano inny program, okraszony pouczającymi komentarzami lektora, świetnymi efektami wizualnymi oraz przepiękną muzyką. Po wszystkim można było zaopatrzyć się w urocze pamiątki. Zapewne dla wielu z tych uczniów było to wspaniałe przeżycie, może ktoś z nich zajmie się tą dziedziną  na poważnie? Zabawa była przednia.

• Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klasy I.

• Dzień Edukacji Narodowej jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Zawsze obchodzony jest bardzo uroczyście, a w naszej szkole towarzyszy mu zazwyczaj podniosła, ale też i ciepła, rodzinna atmosfera.

Nie inaczej było w tym roku, kiedy to w piątek, 15 października w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Tegoroczne uroczystości były połączone ze ślubowaniem klas pierwszych i zarazem oficjalnym przyjęciem naszych najmłodszych “szkolniaków” do uczniowskiego grona.

Cały apel wraz z nauczycielką języka polskiego, opiekunem samorządu - Urszulą Adamczyk przygotowała klasa ósma , która we współpracy z Panią Barbarą Błudnicką oraz jej  rezolutnymi “pierwszakami”, poprowadziła całą ceremonię. Młodzież naprawdę starała się, by wszystko było profesjonalnie. Dominika, Paula , Norbert oraz Wiktor stanęli na wysokości zadania.

Po przywitaniu przemiłych gości nastąpił krótki program artystyczny, a w nim moc życzeń dla nauczycieli oraz pracowników szkoły. Następnie głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców, Pani Małgorzata Niebrzegowska  a nasi nauczyciele zostali obdarowani słodkimi upominkami.  Następnie Pani Dyrektor szkoły, Stanisława Krawczyk uhonorowała zasłużonych w minionym roku pracowników szkoły nagrodami dyrektorskimi. Wreszcie głos zabrała pani prezes Stowarzyszenia  “ Szansa i rozwój” , Pani Sylwia Nikraszewicz , wręczając Pani Dyrektor specjalną nagrodę od Stowarzyszenia.

Wreszcie nadszedł czas, na który czekali uczniowie klasy pierwszej. Zaprezentowali się w zabawnych i wesołych piosenkach oraz wierszykach, dzielnie wspierani przez kolegów z klasy czwartej Igora, Rafała oraz Igora. Dzieci poradziły sobie śpiewająco i Pani Dyrektor mogła przystąpić do pasowania ich na uczniów. Nie obyło się bez emocji i niezapomnianych przeżyć, które będą jeszcze długo im towarzyszyć.

Po apelu uczniowie mogli złożyć osobiste życzenia wychowawcom oraz nauczycielom, a potem  podarować im ciepłe słowa i przepiękne kwiaty.

• Sprzątanie świata.

• 8 października uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej zorganizowali akcję Sprzątanie Świata. Przygotowali worki,  rękawice oraz kamizelki odblaskowe aby być widocznymi na drodze i wyruszyli w teren. Podzielili się na 3 zespoły.

Przedszkolaki sprzątali teren wokół szkoły. Klasy I i II sprzątali wieś, natomiast klasy IV- VIII udali się wraz z opiekunem poza miejscowość.

Każdy z uczniów z dużym zaangażowaniem ruszył drogą w poszukiwaniu odpadów.

Ku zdziwieniu wszystkich po przeprowadzeniu akcji okazało się, że worki są puste. Znaleźliśmy dosłownie kilka odpadów. Brak śmieci świadczy oczywiście o mieszkańcach wsi Rodnowo.

Należy tutaj pochwalić wszystkich mieszkańców, że tak dbają o swoje miejsce zamieszkania, że jest czysto i nie zalegają na poboczach żadne śmieci… Wielkie brawa!!!

A my … bierzmy przykład z takich zachowań.