Czwartek 26.04.2018

liczba odwiedzin: 218579
 • Wyjazd do Olsztyna

  25.04.2018

  25 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali do kina Helios do Olsztyna na projekcję filmu „ Cudowny chłopiec”.

  Seans poprzedziło krótkie wprowadzenie, podczas którego uczniowie poznali kilka nowych pojęć związanych z treścią filmu i bardzo ważnych w życiu każdego. Odpowiadali również na pytania, które zadawała pani prowadząca. Najbardziej aktywni  zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

   „Cudowny chłopiec” to wzruszający film familijny o chłopcu ze zdeformowaną twarzą, który musi poradzić sobie w nowej szkole. Piękna, historia zwyczajnej rodziny zmagającej się z problemem dziecka ciężko doświadczonego przez liczne choroby i operacje, których skutkiem jest mocno zniekształcona twarz i nieustanne poczucie bycia gorszym od innych ludzi.

  Po zakończonym seansie udaliśmy się do KFC. Następnie, spragnieni wiedzy i wrażeń, wyruszyliśmy do Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

  Tam uczniowie mieli okazję, poprzez zabawę, dzięki nieskomplikowanym, ale efektownym eksperymentom poznać różne zjawiska fizyczne i zdobyć wiedzę o otaczającym ich świecie.

  Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.

  Cele i założenia programowe wycieczki to:

  - kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej

     (edukacja medialna),

  - kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych

     (kino) oraz w środkach transportu,

  - integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,

  -poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie – kino w Olsztynie,

    Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny w Olsztynie.  Ilona Lipkiewicz. Galeria zdjęć

 • Gratulujemy JULCE!

  10.04.2018

  24 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury w Rodnowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski.

  Uczennica naszej szkoły- Julia Kowalczyk z kl. V zajęła III miejsce.

  Nie było łatwo, konkurencja była naprawdę ogromna.

  Serdecznie gratulujemy Julce sukcesu !!!

  Gratulujemy JULCE! - Obrazek 1

 • Szkolny Konkurs Recytatorski

  17.04.2018

  17 kwietnia 2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

  Celem konkursu było :

  - propagowanie piękna poezji

  - kształtowanie kultury żywego słowa,

  - rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,

  - upowszechnianie kultury słowa

  Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych:

  Kl. I-III

  Kl. IV- VII

  Przystąpiło do niego 13 uczniów.

  Ocenie podlegały:  dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu, dykcja, modulacja, tempo mówienia, ogólny wyraz artystyczny.

  Jury w składzie: Anna Borys, Łucja Wiśniewska, Ilona Lipkiewicz, Krzysztof Niedzielski wyłoniło 6 laureatów.

  Są to uczniowie:

  I miejsce- Julia Kowalczyk z kl. V

  II miejsce- Dominika Szarejko z kl. IV

  II miejsce- Oliwia Łowicka z kl. I

  III miejsce- Paula Łowicka z kl. IV

  III miejsce- Adrian Nikraszewicz z kl. II

  IV miejsce- Aleksandra Huszcza z kl. VI  

  Zwycięzcom gratulujemy a Julii życzymy powodzenia w Gminnym Konkursie Recytatorskim 24.04.2018 r. Galeria zdjęć

 • Z kotem za pan brat - programujemy w Scratchu

  04.04.2018

  Marzec był w IV klasie miesiącem programowania. Po ćwiczeniach wprowadzających przyszedł czas na przygotowanie projektu, który wykorzysta się do sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia. "Niech wygra najlepszy" pod takim tytułem uczniowie klasy IV utworzyli swoją pierwszą grę. Zadaniem grającego jest wpisywanie wyników dziesięciu działań podawanych kolejno przez duszka (kota). Czynniki są wylosowywane przez program z zakresu od 1 do 10, natomiast wyniki gracz wpisuje za pomocą klawiatury. Na zakończenie gry duszek wyświetla komunikat o liczbie zdobytych punktów. Do gry zaproszono uczniów klasy II i III, którzy mogli sprawdzić się w tabliczce mnożenia. Wszyscy byli bardzo zadowoleni zarówno czwartoklasiści, z utworzenia swojej gry, jak i młodsze klasy z ciekawej, pouczającej rozrywki. Galeria zdjęć 

   

 • Konkurs Żetonowy "3 Razy Tak"

  05.04.2018

  Rozstrzygnięta została pierwsza edycja KONKURSU ŻETONOWEGO "3 RAZY TAK" w miesiącu marcu. Uczniowie otrzymywali żetony od swoich kolegów i nauczycieli za szczególnie wyróżniajacą się postawę przez cały mesiac marzec. Każda osoba miała do dyspozycji 3 żetony, które mogła przekazać kolegom i koleżankom, nagradzajac ich w ten sposób za życzliwosć, solidarność, koleżeńskość, pomoc innym osobom.

  W kategorii klas I-III zwciężył Jakub Kowalczyk.

  W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Aleksandra Huszcza.

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy im i zachęcamy do aktywności w kwietniu, trwa bowiem druga edycja konkursu.

  Konkurs Żetonowy "3 Razy Tak" - Obrazek 1

 • POWIEDZMY STOP SZKOLNEJ AGRESJI!

  05.04.2018

  Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z materiałami, filmami na temat akcji zainicjowanej przez Rzecznika Praw Dziecka "Powiedzmy stop szkolnej agresji" - podajemy link do strony: http://sp8glogow.pl/powiedzmy-stop-szkolnej-agresji/

 • Kiermasz Wielkanocny

  25.03.2018

  25 marca 2018 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Kiermasz Wielkanocny.

  Już od samego rana, przed pierwszą Mszą Świętą, można było nabyć palmy wielkanocne, tradycyjnie wykonane przy współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Również od rana czynne było stoisko z ozdobami wielkanocnymi i nasza kawiarenka.  Każdy mógł wypić ciepłą i smaczną kawę lub herbatę, a także zjeść przepyszny kawałek ciasta . Chętni mogli również nabyć śliczne stroiki wielkanocne, pisanki, czy kruche ciasteczka w kształcie pisanki, baranka lub zajączka wielkanocnego.

  W atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wprowadziła  wszystkich zgromadzonych odpowiednia dekoracja i spektakl zatytułowany „ Kolędowanie z gaikiem, czyli tradycje wielkanocne na wesoło”. Przedstawienie przygotowała p. I. Lipkiewicz- nauczycielka j. polskiego, wzięli w nim udział uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego. Aktorzy zapoznali wszystkich z wieloma tradycjami wielkanocnymi, m.in. z tytułowym kolędowaniem z gaikiem, czy tradycyjnymi metodami barwienia jajek.

  Uczniowie, jak zawsze, z wielkim przejęciem wcielili się w powierzone im role i zaprezentowali swoje umiejętności.

              Po zakończeniu spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor- Łucja Wiśniewska, która podziękowała uczniom za występ, a następnie złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Chwilę później ogłoszone zostały wyniki konkursu na najładniejszy Stroik Wielkanocny.

              Kiermasz upłynął w miłej, przedświątecznej atmosferze.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy  zaangażowali się w organizację Kiermaszu. I.L. Galeria zdjęć

   

   

 • Powitanie wiosny

  22.03.2018

  22 marca 2018 r. przywitaliśmy wiosnę. Z tej okazji członkinie samorządu uczniowskiego, wraz z opiekunką, przygotowały  pokaz mody i fryzur z lat 50, 60 i 70. Wzięły w nim udział również uczennice z klasy III i IV.

  Modelki zaprezentowały stroje, które królowały w ówczesnych latach. Pojawiły się sukienki, rozkloszowane spódnice, modne grochy, a nawet styl hippi. Dziewczyny świetnie odnalazły się w powierzonych rolach. Publiczność była bardzo zaciekawiona zaprezentowanymi strojami, najbardziej oczarował ją styl hippi w wykonaniu Pauli Łowickiej z kl. IV.

  Po prezentacji uczniowie szukali  skarbu, który ukryła p. Natalia Maciejewska. Poszukiwania  skarbu  były nawiązaniem do irlandzkiego święta św. Patryka, którego znaczenie i tradycje przybliżyła nam p. Natalia przy okazji Dnia Wiosny.

  Następnie, po zabawie w szkole, wszyscy udaliśmy się na boisko szkolne, na którym już paliło się ognisko. Każdy mógł upiec sobie pierwszą tej wiosny kiełbaskę.

  Wkrótce potem uczniowie klasy VI i VII przynieśli Marzannę, którą wspólnie wykonali i wrzucili ją do ogniska.

  W ten sposób odgoniliśmy zimę i z utęsknieniem czekamy na ciepłą i słoneczną wiosnę. Sylwia Nikraszewicz. Galeria zdjęć

 • Dzień Otwarty w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie

  16.03.2018

  16 marca 2018r. odbył się dzień otwarty w naszej szkole. Dzień ten organizowany jest dla tych, którzy pragną dołączyć do grona naszych uczniów od nowego roku szkolnego.

      Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali różne występy.

  Najpierw wszyscy obejrzeli prezentację podczas, której mogliśmy zobaczyć wszystko to, co wydarzyło się w naszej szkole od początku roku szkolnego do marca tego roku.

      Po obejrzeniu prezentacji wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego i zaprezentowały krótki program artystyczny. Przedstawienie pt: „ Krasnoludki szukają wiosny” oraz zaśpiewały piosenkę pt: „ Bociek”.

      Następnie kolejno występowali uczniowie klas I-III. Prezentowali piosenki , w tym w języku niemieckim i angielskim.

      Po występach „ nowe” przedszkolaki wraz z rodzicami udali się do sali przedszkolnej, gdzie wykonały razem z rodzicami zajączka wielkanocnego oraz zapoznały się z nowymi kolegami i koleżankami oraz z paniami nauczycielkami. Sylwia Nikraszewicz. Galeria zdjęć 

 • Pasowanie na czytelnika

  20.03.2018

  20 marca br., tuż przed Dniem Wiosny, miała miejsce w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie ważna uroczystość. Uczniowie pierwszej klasy zostali oficjalnie przyjęci i pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Choć książki wypożyczają i czytają od kilku już miesięcy, to pełnoprawnymi czytelnikami zostali właśnie tego dnia.
  Nie było to jednak takie proste i oczywiste. Maluszki musiały zdać trudny egzamin, by zostać prawdziwymi czytelnikami. Brały udział w przygotowanych przez bibliotekarza konkurencjach. Układali tytuły znanych i lubianych wierszy oraz baśni. Ponadto zgadywali, o jakie pojęcia związane z biblioteką i pracą bibliotekarza chodzi. Wykazały się tu dużą znajomością. Nie obyło się bez czytelniczych zgadywanek – rymowanek, na które dzieci odpowiadały bezbłędnie. Z „listem książki” do czytelników wystąpiła jedna z uczennic – Aleksandra Huszcza, zaś najmłodsi, słuchając go z uwagą, wynotowali najważniejsze „prośby” książki względem przyszłych czytelników. Aby pasowanie nabrało mocy, podopieczni złożyli uroczystą przysięgę „na encyklopedię”. Po krótkim przedstawieniu uczniom zasad funkcjonowania biblioteki szkolnej, zapoznaniu z regulaminem i księgozbiorem oraz uroczystym złożeniu i podpisaniu czytelniczej przysięgi, wszyscy zostali pełnoprawnymi czytelnikami. Na pamiątkę tego wydarzenia wychowankowie otrzymali dyplomy.
  Cała uroczystość przypieczętowana została wypożyczeniem przez pierwszoklasistów książek oraz słodkim poczęstunkiem. Tym miłym akcentem zakończył się pełen emocji dzień. Mamy nadzieję, że zapał do czytania naszych uczniów rozkwitnie jeszcze bardziej wraz z przyjściem wiosny. Borys Joanna. Galeria zdjęć

 • Podziękowanie

  02.03.2018

  W tym roku w szkole podejmowanych jest wiele prac, w których bardzo aktywnie uczestniczą rodzice, ale także i inni mieszkańcy wsi. Bardzo dziękujemy panom, którzy brali udział w pracach związanych z instalacją nowego pieca centralnego ogrzewania i czyszczeniem instalacji grzewczej. Dzięki tym pracom w szkole jest ciepło, mimo mrozu. Są to:

  Bogdan Baran, Paweł Doskocz, Remigiusz Kakojejko,, Stanisław Kakojejko, Kamil Pawłowicz, Piotr Nikraszewicz,Wiesław Oleksiuk,Paweł Szarejko,Tomasz Szczerkowski, Krzysztof Symonowicz,

   

  Ponadto w dalszym ciągu trwają prace związane z przygotowaniem drzewa na opał. Również w te prace włączyli się nie tylko rodzice. Serdeczne podziękowania otrzymują od nas panowie: Paweł Doskocz, Stanisław Kakojejko, Tomasz Niebrzegowski, Wiesław Okeksiuk, Tomasz Szczerkowski, Arkadiusz Żołud.  

   

  DZIĘKUJEMY!

  DYREKTOR SZKOŁY, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE

 • Warsztaty Wielkanocne w mniejszości niemieckiej

  23.02.2018

  23 lutego uczniowie klas IV-VII pojechali, pod opieką p.Urszuli Żuk oraz p.Ilony Lipkiewicz,na warsztaty manualne do Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej w Bartoszycach. Pani Danuta Niewęgłowska pokazała dzieciom różne techniki wykonania kartek świątecznych. Dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne oraz zające wielkanocne z papieru. Dziękujemy pani Danusi za mile spędzony czas. Galeria zdjęć

 • Szkolny Mistrz Czytelnictwa

  20.02.2018

  20 lutego 2018r. odbył się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie konkurs czytelniczy pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas V-VII.

  Rozgrywki międzyklasowe polegały na napisaniu testu ze znajomości lektur objętych podstawą programową czyli z mitologii Greków. I tu właśnie uczniowie klas V-VII sprawdzili swoją wiedzę z zakresu znajomości podstawowych mitów greckich, nazw bóstw oraz ich atrybutów,  mitologicznych związków frazeologicznych i ich znaczenia. Test sprawdzał ich wiedzę ze znajomości treści oraz przesłania, symboliki danego utworu, jego uniwersalnego znaczenia. Pobudzał w uczniach krytyczne myślenie oraz wnioskowanie.

  Konkurs pisano w tym samym czasie we wszystkich klasach i trwał on 45 minut. Jury w składzie: polonista – pani Ilona Lipkiewicz, nauczyciel religii – pan Krzysztof Nowodzielski i bibliotekarz – pani Joanna Borys, wyłoniło zwycięzców. I tak oto:

  miejsce I -  Mateusz Lipkiewicz,

  miejsce II – Jakub Liszewski,

  miejsce III - Jakub Tymcio,

  miejsce IV – Aleksandra Huszcza,

  miejsce V – Marta Gronczewska.

  Wszyscy zostali nagrodzeni podczas uroczystego apelu. Najlepsi dostali oceny bardzo dobre z języka polskiego.

  Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, zaś uczniowie uczestniczyli w nich z dużym entuzjazmem. Joanna Borys. Galeria zdjęć

   

 • Bal karnawałowy

  09.02.2018

  9 lutego w naszej szkole odbyły się walentynki połączone z balem karnawałowym. Na początku uczniowie przedstawili krotki spektakl zainspirowany kultową sztuką pt. Romeo i Julia Williama Szekspira. Było to humorystyczne przedstawienie o dziewczynie, która zgubiła but na dyskotece i chłopaku, który chciał ją odnaleźć. Oczywiście pojawiło się dużo wątków, przy których można było się pośmiać. Myślę, że każdemu podobała się ta sztuka. Po tym rozpoczął się bal. Uczniowie chętnie przebrali się - nawet ci starsi. Było wiele atrakcji: Fotobudka, konkursy przy muzyce. Osoby spragnione mogły pójść do szkolnej kawiarenki i przy okazji przegryźć coś słodkiego. Tańcom nie było końca. Dużo osób wirowało w rytm muzyki. Jak na bal przystało, nauczyciele i samorząd uczniowski wybrali króla i królową całej imprezy. Zostali nimi: Kacper Liszewski z oddziału przedszkolnego i Karolina Doskocz z klasy V. Myślę, że każdemu się podobało i zapamięta tę zabawę karnawałową. Notatkę sporządziła Aleksandra Huszcza klasa VI. Galeria zdjęć

 • Dokarmiamy zwierzynę leśną

  13.02.2018

  W miniony wtorek uczniowie klas I - VI wraz z p. A. Pasieńską oraz p. leśniczy Martyną Majchrzak wybrali się do lasu w pobliżu Wajsnor. Zabraliśmy ze sobą pokarm dla zwierząt leśnych, który wcześniej był gromadzony w klasach. Przygotowaliśmy ziemniaki, marchew, kolby kukurydzy, kapustę, buraki oraz siano. Wszystko wyłożyliśmy do dużego paśnika. Pani leśniczy opowiadała nam różne ciekawostki związane z zimowym lasem. My z chęcią zadawaliśmy pytania, które dotyczyły leśnej zwierzyny. Ta praktyczna lekcja była bardzo interesująca. Mogliśmy zdobyć wiele informacji i zapamiętamy tę ciekawą wyprawę. Notatkę sporządziła Aleksandra Huszcza klasa VI. Galeria zdjęć 

 • Występ teatrzyku z Białegostoku

  10.01.2018

  Dnia 10 stycznia 2018 r. naszą szkołę odwiedził Teatrzyk Ssmyk z Białegostoku.  

  Spektakl  interaktywny, przygotowany przez artystów, w którym brali udział również nasi uczniowie, nosił tytuł ,,Krasnal Jacuś".

  Sztuka poruszała temat zdrowego odżywiania.

  Tytułowy bohater- krasnal Jacuś, bardzo lubił jeść słodycze.  Z tego powodu miał duży brzuch, który często go bolał. Bohater nie chciał się bawić, nie umiał się gimnastykować i w ogóle nie miał siły.

  Z pomocą przyszła do niego leśna wróżka, która użyła  podstępu, aby pokazać Jackowi, że musi zmienić swoje nawyki żywieniowe i tryb życia. Razem z dziećmi powiedziała, co powinien jeść , a następnie nauczyła go  tańca.  Zdrowy ruch dał mu szansę na zyskanie szczupłej sylwetki  i siły, która była mu potrzebna, by mógł spełnić swoje marzenie- zostać superbohaterem.

              Jacek został przekonany o tym , że warto się ruszać, zdrowo odżywiać, żeby mieć dobrą formę w każdej sytuacji.

  Przedstawienie spotkało się entuzjastycznym przyjęciem, zwłaszcza wśród młodszych uczniów, bardzo rozbawiło wiele z nich. Dzieci były zachwycone.

  Bajka nauczyła dzieci, w jaki sposób dbać o zdrowie, co jeść, aby prawidłowo się odżywiać, a także jak łatwo i przyjemnie wykonywać ćwiczenia gimnastyczne.

   

 • "Zaczytani w Chotomskiej"

  09.01.2018

  9 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole lekcja biblioteczna poświęcona życiu i twórczości nieżyjącej od pół roku polskiej pisarce dziecięcej – Wandzie Chotomskiej.

  W lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez bibliotekarza, panią Joannę Borys, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wzięli udział uczniowie klas I – VII, bo przecież znajomość naszych rodzimych poetów i ich twórczości jest niezbędna w każdym wieku. Podopieczni  zapoznali się
  z życiem i dziełami pani Wandy. Obejrzeli prezentację multimedialną uzupełnioną komentarzem nauczyciela. Uczestniczyli również w quizie ze słodkimi nagrodami, dotyczącym prezentowanych treści. Na przygotowane pytania odpowiadali również nauczyciele. Spotkanie z twórczością Wandy Chotomskiej było jedną z wielu przewidzianych w tym roku lekcji bibliotecznych dotyczących twórczości dziecięcej i młodzieżowej.

  Czytanie sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci, ale to od nas zależy, czy rozwiną w sobie nawyk czytania już od najmłodszych lat. Liczymy, że w ten sposób uczniowie naszej szkoły zaczną częściej sięgać po literaturę w tradycyjnym, książkowym wydaniu, które przecież jest najbardziej przyjemne.

                                                                                                                               Opracowała: Joanna Borys. Galeria zdjęć

 • Wigilia w oddziale przedszkolnym

  21.12.2017

  21 grudnia 2017r. w oddziale przedszkolnym odbyła się Wigilia. Przedszkolaki wraz z paniami przygotowały wierszyki i piosenki o tematyce świątecznej. Na uroczystość  zaprosiły swoich rodziców. Mamusie przygotowały barszczyk, pierogi, ciasta i inne pyszne smakołyki. Uroczystość rozpoczęliśmy od występu naszych maluchów, następnie wychowawczyni złożyła wszystkim życzenia i wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem. Po życzeniach zasiedliśmy do wspólnego stołu na poczęstunek. W czasie poczęstunku odwiedził nas św. Mikołaj, który przyniósł dzieciom prezenty. Była wielka radość i jednocześnie rozczarowanie. Jednak mimo wszystko dzieci bardzo miło spędziły ten przedświąteczny czas w gronie swoich bliskich.

 • Szkolna Wigilia

  22.12.2017

  SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2018 ROKU! 

  Zdjęcia ze szkolnej Wigilii.

 • "Szlachetna paczka"

  19.12.2017

  W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski z inicjatywy Pani Sylwii Nikraszewicz  włączył się do ogólnopolskiej akcji „ Szlachetna Paczka”. Wspólnie wybraliśmy rodzinę, której postanowiliśmy pomóc i jednocześnie sprawić radość z okazji zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia. Do akcji chętnie włączyli się uczniowie naszej szkoły  i rodzice. Nasza zbiórka polegała głównie na zbiórce żywności dla rodziny, ale nie zabrakło również wielu innych równie potrzebnych do życia rzeczy. Uczniowie z uśmiechem na twarzy przygotowywali wielką paczkę dla rodziny. Każdy z osobna czuł, że robi coś wielkiego i coś , co wywoła uśmiechy na twarzach członków wybranej przez nas rodziny. Ten nasz gest i nasze dobre serce  sprawi, że w dniu Wigilii na twarzy małej 6-letniej  dziewczynki pojawi się uśmiech i ogromna radość gdy w paczce zobaczy wymarzoną lalkę, a pozostali domownicy swoje wymarzone prezenty. Przygotowane paczki zawieźliśmy do magazynu, z którego zostaną przewiezione przez wolontariuszy do wybranych rodzin. Cieszymy się bardzo, że uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w naszą akcję, bo to pokazuje jak potrafimy otworzyć się na innych, że nie jesteśmy obojętni na los innych ludzi. Potrafimy wspólnymi siłami osiągnąć wielki sukces. Dziękujemy również rodzicom za to, że umożliwili swoim dzieciom włączyć się w tę pomoc. Sylwia Nikraszewicz. Galeria zdjęć

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
  Rodnowo 23
  11-200 Bartoszyce
 • 89 761 5921

Galeria zdjęć