• Wycieczka do Olsztyna.

• Choć rok szkolny w pełni i wiadomo, uczyć się trzeba, to uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie pojechali na wspaniałą wycieczkę.

We środę, siedemnastego listopada dzieci z naszej szkoły  wraz z nauczycielami i wychowawcami wybrały się do Olsztyna.

Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum Przyrody, mieszczące się we wspaniałym, klimatycznym budynku . Dzieci mogły posłuchać ciekawych wykładów oraz wziąć udział w zajęciach, dzięki którym poznały gatunki zwierząt  zamieszkujących nasze lasy, łąki i wody. Dodatkowym atutem były naprawdę niesamowite sale ekspozycyjne zaaranżowane tak, by prezentowały te zwierzęta w możliwie jak najwierniej oddanym środowisku naturalnym. Pani przewodniczka cierpliwie tłumaczyła i przekazywała wiedzę na temat zwierząt, ich budowy i zwyczajów.

Kolejnym, chyba najbardziej wyczekiwanym przez uczniów punktem wycieczki było oczywiście MULTIKINO. Młodsza grupa miała okazję obejrzeć nowoczesną ekranizację bajki „Pszczółka Maja”, a młodzież bawiła się świetnie na drugiej animowanej odsłonie zabawnych perypetii nietuzinkowej „Rodziny  Addamsów”. Co chwila można było usłyszeć śmiech, bo wszyscy dobrze się bawiliśmy. Zwieńczeniem tego miłego i przyjemnego wypadu był oczywiście smaczny obiad. Trochę szkoda, że ten dzień minął tak szybko.  Zmęczeni ale bogatsi o wiedzę i zrelaksowani wracaliśmy do domu. Z pewnością to powtórzymy.