• Dzień Świętego Patryka

• Dnia 17.03.2022 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka patrona Irlandii. Z tej okazji wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na zielono. Obejrzeliśmy krótki film, dzięki któremu uczniowie poznali lepiej św. Patryka oraz symbole związane z tym świętem i legendą o św. Patryku. Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób można przygotować kartki okolicznościowe związane z tym świętem. Po obejrzeniu filmu klasy 1-5 przygotowały pyszne kanapki w kolorach flagi irlandzkiej  ( zielony, biały,  pomarańczowy). Uczniowie klas 6-8 przygotowali plakaty ,na których mogliśmy podziwiać skrzata Leprechaun , który według mitologii irlandzkiej zamieszkuje na tej zielonej wyspie. Mogliśmy wszyscy spróbować pysznych kanapek, napić się zielonego soku i poczęstować się złotymi monetami - oczywiście z czekolady :)

• Dzień Kobiet w Naszej szkole.

• Dzień Kobiet jest piękną tradycją, którą pielęgnujemy co roku 8 marca w całym kraju.

Nasi uczniowie także postanowili docenić i uhonorować swoje koleżanki oraz panie nauczycielki. Z pomocą samorządu szkolnego oraz Pana Grzegorza Pawlaka, nauczyciela historii, przygotowali oni krótki ale bardzo przyjemny program artystyczny dla damskiej części naszej społeczności.

Potem były ciepłe życzenia oraz słodkie upominki. Takie dni w Rodnowie zawsze sprawiają wszystkim wielką przyjemność.

• Teatr "Arkada" w Rodnowie.

• W poniedziałek 7 marca mięliśmy przyjemność gościć panów aktorów z suwalskiego teatru                    „ ARKADA”, którzy przyjechali do naszych uczniów z przedstawieniem pod tytułem: „ Trudna droga do zwycięstwa, czyli kilogramy szczęścia”.  Przedstawienie skierowane było do wszystkich dzieci  i poruszało tematykę zdrowego trybu życia, odżywiania i ruchu. Oprócz aktorów na scenie pojawiła się zabawna kukiełka Zenek, która dostarczyła naszym milusińskim wiele rozrywki. Aktorzy oprócz zabawnego przedstawienia ważnych dla młodych ludzi tematów , wchodzili też w interakcję z publicznością, angażując dzieci w swoje działania.

Każdy znalazł tam coś dla siebie , a dzieci wyniosły z tej sztuki wiele pozytywnych treści na temat zdrowego trybu życia i właściwych nawyków żywieniowych.

Wszyscy dobrze się bawili i mamy nadzieję na częstsze wizyty w naszej szkole.