Niedziela 18.11.2018

liczba odwiedzin: 248374
 • "Mleko + Owoce = Super Moce"

  16.11.2018

  Dnia 16.11. 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie podczas wojewódzkiej imprezy edukacyjnej "Mleko + Owoce = Super Moce", która odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie. W rywalizacji uczestniczyły dzieci z klas I - V. Celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu odżywiania się , popularyzacja programu "Program dla szkół", oraz promowanie zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu przez uczniów z klas I -V. Podczas rozgrywek uczniowie mieli za zadanie ułożyć piramidę z warzyw i owoców, rozwiązać krzyżówkę, ułożyć puzzle, rozpoznać warzywa i owoce po wyglądzie i smaku oraz wiele innych. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę za udział w rozgrywkach. Galeria zdjęć

 • Obchody Święta Niepodległości

  09.11.2018

  Dziś wolność i niepodległość naszego kraju traktujemy jako rzecz oczywistą.

  Nie musimy o nią walczyć, oddając w ofierze własne życie.

  Możemy natomiast– a nawet powinniśmy– oddać hołd wszystkim bohaterom, którzy 100 lat temu wywalczyli dla Polski upragnioną niepodległość.

  Szacunek dla historii i dziejów naszego narodu to współczesny wyraz patriotyzmu. 11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków.

  Data ta wiąże się z odzyskaniem po 123 latach przez Polskę niepodległości.

  W tym roku przypadła 100. rocznica tego wydarzenia.

   

  Z tej okazji 9 listopada 2018 r. o godzinie 10. 00  najmłodsi uczniowie  z oddziału przedszkolnego, pod czujnym okiem pani Mileny Kaczały, przedstawili przygotowany program artystyczny o tematyce niepodległościowej

  dla swoich rodziców.

  O godzinie 11.11, cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki Hymnu Narodowego. Podniosły nastrój podkreślały galowe stroje wszystkich obecnych, a także  kotyliony w narodowych barwach, które wcześniej wykonali uczniowie każdej z klas wspólnie z wychowawcami.

  Następnie uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego zaprezentowali wzruszający program artystyczny o tematyce niepodległościowej.

  Wszyscy uczniowie i nauczyciele włączali się do wspólnego śpiewu podczas występów. Uroczystościom towarzyszył bardzo podniosły nastrój.

  Jeszcze tego samego dnia, po południu, program artystyczny zaprezentowany został rodzicom, którzy przybyli na zebranie.  Galeria zdjęć

   

   

 • 100 lat niepodległości Polski

 • Głośne czytanie

  18.10.2018

  18 października 2018r, Pani Sylwia, wychowawczyni klas II-III, zorganizowała głośne czytanie na które zaprosiła dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy pierwszej. Młodszym uczniom czytali starsi Mateusz Lipkiewicz z kl. VII i Karina Bałdyszko z kl. VIII. Nasi słuchacze mieli okazję poznać przygody bohaterów książki pt: „Co się stanie na leśnej polanie czyli  wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Pani Sylwia wraz z uczniami przygotowała wystrój imitujący polanę na której mieszkają Słodziaki. Najpierw Karina i Mateusz przedstawili pokrótce każdego Słodziaka, a potem nastąpiło czytanie wesołych przygód przyjaciół z leśnej polany. Młodsi koledzy z zainteresowaniem słuchali  zabawnych i  wesołych fragmentów czytanych przez Mateusza i Karinę. Na zakończenie uczniowie wykonali ilustrację do wysłuchanej książki. Sylwia Nikraszewicz. Galeria zdjęć

 • Dzień z księdzem Jerzym

  18.10.2018

  W przededniu 34. rocznicy śmierci błogosławionego Jerzego Popiełuszki, uczniowie naszej szkoły odbyli z kapłanem-męczennikiem podróż w przeszłość naszej placówki i regionu. Poprzez odkrycie patrona szkoły wcześniej funkcjonującej w naszej miejscowości, nasze dzieci i młodzież mogły dowiedzieć się o istnieniu w Bartoszycach kleryckiej jednostki wojskowej.

  Z pomocą kapelana Jednostki Strzeleckiej 1028 z Gietrzwałdu, każdy uczeń mógł poczuć klimat tamtych czasów, poznając ciężar żołnierskiego plecaka czy przymierzając żołnierski ekwipunek. Galeria zdjęć

 • Dzień Edukacji Narodowej, ślubowanie uczniów klasy I

  12.10.2018

  Dnia 12 października 2018 roku o godz. 9.00 w  Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Uczniowie kl. IV-VI pod kierownictwem pana Piotra Suszyńskiego  przygotowali humorystyczne przedstawienie obrazujące jeden dzień z życia szkoły. Występ uczniów poprzedziło przemówienie dyrektora szkoły, pani Stanisławy Krawczyk, w którym podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły.

  Po zakończeniu tej części akademii delegacja uczniów wręczyła wszystkim pracownikom szkoły kwiaty.

  W drugiej części akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

  Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły, przygotowany przez dzieci z kl. I, a także V -VII  pod kierunkiem pani Justyny Monkiewicz, wychowawczyni klasy I.

  Po zakończeniu przedstawienia odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. Uczniowie złożyli przysięgę na kodeks ucznia. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotkniecie jego lewego ramienia dużą kredką życząc przy tym wielu sukcesów w nauce. Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom pasowania na ucznia oraz upominki.

   Na koniec uroczystości wszyscy uczniowie zaśpiewali hymn naszej szkoły, a następnie rozeszli się do swoich klas,.

  Pierwszaki udały się na poczęstunek, który rodzice uczniów przygotowali swoim dzieciom i nauczycielom.

   

  Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.

  Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów. Galeria zdjęć

   

 • Gratulacje dla Julii i Oli!

  10.10.2018

  W dniu 10 października 2018 r. Nasi uczniowie reprezentowali Naszą Szkołę w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego. Turniej przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze a jego organizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Dziękujemy za zaproszenie. Oczywiście nie mogło się obejść bez sukcesów z Naszym udziałem:

   

  JULIA KOWALCZYK- 2 miejsce w kat dziewcząt- 2006 i młodsi

  ALEKSANDRA HUSZCZA- 2 miejsce w kat dziewcząt- 2005 i młodsi

   

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a przede wszystkim radości z uprawiania sportu!     Galeria zdjęć

 • Sukcesy uczniów w Gminnych Biegach Przełajowych

  04.10.2018

  Dnia 4 października 2018 r. Nasi uczniowie reprezentowali szkołę, w Gminnych Biegach Przełajowych, które jak co roku, obywały się w Bartoszyckim lesie. Na 5 biegaczy, jakich wystawiła Nasza szkoła, 2 zdobyło medal

  Adrian Nikraszewicz (klasa III) zdobył 2 miejsce w kategorii klas IV chłopców, na 14 startujących

  Dominika Szarejko (klasa V) zdobyła 3 miesjce w kategorii klas V dziewcząt, na 15 startujących

  Kamila Szczerkowska (klasa VIII) zdobyła 4 miejsce w kategorii klas VIII dziewcząt, na 7 startujących

  Krzysztof Czepanko (klasa VIII) zdobył 6 miejsce w kategorii klas VIII chłopców, na 12 startujących

  Sylwester Sokulski (klasa VII) zdobył 7 miejsce w kategorii klas VIII chłopców, na 12 startujących

   

  Wielkie brawa dla naszych biegaczek i biegaczy, za zaangażowanie i walkę. Bieg odbywał się na dystansie około 600m. Galeria zdjęć

 • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  28.09.2018

  28 września 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu - najlepsi z tabliczki mnożenia uczniowie z klasy IV i V: Jakub Sokulski oraz Norbert Niebrzegowski - egzaminowali swoich starszych kolegów i koleżanki. Oprócz tego uczniowie rozwiązywali zagadki: Bystrzaki oraz Tabelki mnożenia o różnym stopniu trudności. Okazało się przy okazji, że praca sprawdzających nie należy do łatwych. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje Ekspertów Tabliczki Mnożenia oraz drobne upominki. GRATULUJEMY!

  Oto lista najlepszych - Ekspertów Tabliczki Mnożenia:

  Klasa 4: Jakub Sokulski, Błażej

  Klasa 5: Norbert Niebrzegowski, Dominika Szarejko

  Klasa 6: Karolina Doskocz, Marta Gronczewska, Jakub Liszewski, Jakub Tymcio

  Klasa 7: Aleksandra Huszcza, Mateusz Lipkiewicz

  Klasa 8: Karina Bałdyszko, Norbert Gronczewski.

  Galeria zdjęć

   

   

   

 • Narodowe czytanie

  28.09.2018

  Narodowe Czytanie jest akcją zainaugurowaną przez Parę Prezydencką w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  Lekturą Narodowego Czytania jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego

  W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości prezydent pragnie zaprosić Polaków do Narodowego Czytania Przedwiośnia. Jest przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Tegoroczna akcja jest również formą uczczenia jubileuszu. Przesłanie, jakie nadaje nam czytelnikom „Przedwiośnie” Żeromskiego wzbogaca w tym roku rocznicę obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi. Galeria zdjęć

   

   

   

 • Spotkanie z policjantem

  26.09.2018

  26 września 2018r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią dzielnicową -Sylwię Michałowską.

  Pani policjant przedstawiła uczniom problem bezpieczeństwa na drogach i w sieci.

  Spotkanie miało również na celu zaprezentowanie uczniom zawodu policjanta.

  Zarówno najmłodsi uczestnicy spotkania, jak i ci starsi, mieli mnóstwo pytań, na które uzyskali rzetelne i fachowe odpowiedzi.

  Bardzo dziękujemy pani policjant za niezwykle przyjemną i równie pouczającą wizytę w naszej szkole. Galeria zdjęć

   

 • IV Jesienny Piknik Rodzinny "Dzień Ziemniaka"

  23.09.2018

  W niedzielę 23 września 2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbył się         IV Jesienny Piknik Rodzinny „Dzień Ziemniaka”.

  Jak co roku, gości przywitała słoneczna pogoda, chociaż doskwierał również zimny wiatr. Jednak, pomimo niedogodności, wszystkim dopisał wspaniały humor.

  Tradycyjnie, już od rana w naszym punkcie gastronomicznym można było zjeść coś smacznego     i wypić kawę lub herbatę.

  W tym roku organizatorzy- Stowarzyszenie na Rzecz Wsi Rodnowo i Okolic  ze współfinansowaniem ze środków Starostwa Powiatowego w Bartoszycach, przygotowali mnóstwo atrakcji.

  Festyn inaugurowała msza święta w Kościele pw Matki Boskiej Szkaplerznej w Rodnowie. Następnie gości przywitała Pani Dyrektor- Stanisława Krawczyk. Później głos zabrali uczniowie      z kl. II-III i zaprezentowali utwory poetyckie dotyczące ziemniaka. Po nich wystąpili uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego, którzy w humorystyczny sposób przedstawili kłótnię warzyw. Program uatrakcyjnił występ taneczny uczniów.

  Po zakończeniu części artystycznej wszyscy mogli skosztować smakołyków z ziemniaków, a także dań z grilla i słodkości – dostępnych w bezpłatnym punkcie gastronomicznym.

  Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji: Balonowe zoo, modelarnia( makaronowe cuda)           i 22 tysiące klocków. Dzieci mogły zrobić własnoręcznie bransoletki z przepięknych koralików, a także makaronowe stworki o przeróżnych kolorach i kształtach.

  Wiele radości sprawiło wszystkim spotkanie z Kubusiem Puchatkiem, z którym można było zrobić sobie zdjęcie.

           Podczas Festynu rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy: na „ Kartoflaka- Cudaka”     i Kartoflanego Olbrzyma. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

  Bardzo dziękujemy wszystkim,

  którzy zaangażowali się w organizację Festynu.

   

 • Wyjazd integracyjny klas VI- VIII

  19.09.2018

  Dnia 19 września 2018 roku uczniowie klas VI, VII i VIII wybrali się na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego. Wyjazd zorganizował pan Piotr Suszyński.

  Głównym atrakcją wyprawy był paintball, na którym większość uczniów była po raz pierwszy. Dla wszystkich była to wielka frajda.

   Po udanych rozgrywkach i ognisku z kiełbaskami wszyscy chcieli jak najszybciej znaleźć się w drugim punkcie wycieczki – Termach Warmińskich. Również tam każdy bawił się świetnie.

  Wszyscy wrócili do domów w dobrym nastroju. Notatkę sorządził Mateusz Lipkiewicz. Galeria zdjęć

 • ROK SZKOLNY 2018/2019

  W poniedziałek 3 września 2018 roku odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019.

  Przed uroczystością uczniowie wraz z nauczycielami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie wzięli udział w mszy świętej w Kościele pw Matki Boskiej Szkaplerznej w Rodnowie.

  Uroczystość rozpoczęła się od Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Następnie  głos zabrała Pani Dyrektor- Stanisława Krawczyk, która powitała wszystkich uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości.

  Przedstawiła organizację  roku szkolnego, oraz życzyła dużo radości i samych sukcesów na nowy rok szkolny.

 • Gratulacje dla Oli i Błażeja

  19.06.2018

  Nasi uczniowie zostali nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Jestem Polakiem i kocham swój kraj". organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach: Ola Huszcza zajęła III miejsce, natomiast Błażej Tatol otrzymał wyróżnienie Galeria 

 • Gratulujemy Julce z klasy I

  15.06.2018

      15 czerwca Julia Kaczała uczennica klasy pierwszej wraz z wychowawczynią Panią Sylwią Nikraszewicz udały się na podsumowanie konkursu XXXI edycji  „ Mój las” do Leśniczówki Dziarnówka koło Lubawy.  Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony  Przyrody. Zostały tam zaproszone, ponieważ Julia Kaczała otrzymała wyróżnienie w konkursie na szczeblu centralnym w Warszawie oraz na szczeblu regionalnym województwa warmińsko – mazurskiego. Na szczeblu centralnym w kategorii, w której Julia brała udział zostało nadesłanych ponad 1000 prac. Natomiast na szczeblu regionalnym było 396 prac. Jednym słowem konkurencja była ogromna.

      W Leśniczówce Dziarnówka odbyło się podsumowanie sezonu XXXI edycji tegoż konkursu. Laureatom wręczono nagrody, a wychowawcom podziękowania i drobne upominki. Jedną z nagród , którą otrzymała Julia był aparat fotograficzny.

      Zachęcam więc pozostałych uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez SIiTLiD oraz LOP. Sylwia Nikraszewicz. Galeria zdjęć

 • "Ku niepodległej"

  14.06.2018

  14 czerwca 2018 r. zawitała do nas grupa artystyczna „Rekonstrukto”. Panowie zaprezentowali pokaz historyczny zatytułowany „ Ku niepodległej”. Wystąpili w mundurach z różnych okresów historycznych (m.in. mundur francuski wojsk napoleońskich). Przedstawili społeczności szkolnej wesołą lekcję historii upamiętniającą odzyskanie przez Polaków niepodległości.  Zademonstrowali ekwipunek i uzbrojenie, kulturę i sztukę patriotyczną, opowiadali ciekawostki historyczne. W barwny sposób ukazali sytuację Polski pod zaborami.

  Publiczność miała również możliwość udziału w występie. Uczniowie mogli wcielić się na chwilę w postać żołnierza, a także sanitariuszek, które opatrywały rany i na noszach transportowały rannego.

  Po zakończonej „żywej lekcji historii” chętni uczniowie mogli„ postrzelać”  z różnego rodzaju broni.

  Wszyscy bardzo dobrze się bawili i na pewno zapamiętali wiele istotnych informacji związanych z historią. Galeria zdjęć

 • Powiatowy Konkurs Ekologiczny klas II - III

  05.06.2018

  W tym roku szkolnym klasa II i III po raz pierwszy brała udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym. Konkurs był zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach. Wzięło w nim udział piętnaście szkół z powiatu bartoszyckiego. Nasi uczniowie zajęli bardzo dobre VI MIEJSCE. W turnieju wzięli udział: Adrian Nikraszewicz, Jakub Kowalczyk, Bartek Doskocz, Błażej Tatol, Jakub Sokulski, Wiktoria Więcek i Julia Kuś. Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej - dzieci malowały na dany temat, a w drugiej zaprezentowały krótką scenkę ekologiczną i piosenkę. Wszystko było smiley. Uczniów przygotowały p. Stanisława Krawczyk i p. Agata Pasieńska. Gratulujemy. Galeria zdjęć

 • "Czy znasz legendy Warmii i Mazur?"

  07.06.2018

  Dnia 7.06.2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o legendach naszego regionu.

  Wzięło w nim udział dziesięcioro uczniów z kl. V- VII.

  Pisali oni test gruntownie sprawdzający  wiedzę z zakresu treści wybranych legend. Miesiąc wcześniej uczniowie otrzymali do przeczytania osiem legend.

  Podczas konkursu rozwiązywali krzyżówkę tematycznie związaną z treścią legend, dopasowywali bohaterów do tytułów legend, musieli też wykazać się znajomością fragmentów utworów, ponieważ jedno zadań wymagało dopisania imion bohaterów do fragmentów tekstu.

  Wśród zwycięzców znaleźli się:

  Mateusz Lipkiewicz z kl. VI- I miejsce

  Jakub Liszewski z kl. V- II miejsce

  Aleksandra Huszcza z kl. VI- III miejsce

  Karolina Doskocz z kl. V- wyróżnienie.

  Laureatom zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe.

  Dziękujemy  wszystkim uczniom za udział w konkursie.

  Gratulujemy zwycięzcom !

 • Dzień Sportu - Dzień Dziecka

  30.05.2018

  30 maja 2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbył się Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. Imprezę przygotował pan Piotr Suszyński- nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole.

  Uroczystość rozpoczęła się od konkursów sportowych skierowanych do uczniów - skoki w workach, wyścig z jajkiem. Następnie w zawodach wzięły udział również mamy, aby wspólnie ze swoimi pociechami zmierzyć  się w zmaganiach z nawlekaniem igły, czy zawijaniem dziecka w mumię.

  Konkurencje sportowe poprowadził specjalista w tej dziedzinie, pan Krzysztof Kimbar „Kimbar Group”.

  Kolejną atrakcją obchodów była Fotobudka, z której uczniowie mogli korzystać tyle, ile tylko chcieli.

  Od samego rana można było również skorzystać z kawiarenki- zjeść kawałek  pysznego ciasta, babeczkę, wypić  kawę, herbatę, bądź inne zimne napoje.

  Na pchlim targu można było nabyć rozmaite przedmioty:  książki, kosmetyki, ubrania, biżuterię , zabawki, przedmioty użytkowe, a także  mnóstwo innych ciekawych gadżetów.

  Następną niespodzianką imprezy była ogromna dmuchana zjeżdżalnia z firmy JUMP z Lidzbarka Warmińskiego, do której kolejka chętnych nie miała końca.

  Pogoda dopisała, świąteczną atmosferę uatrakcyjniły słodkości- gofry przygotowane przez mamy, a także lody, którymi częstowała Pani Dyrektor.

  Na koniec uczniowie mogli się posilić wyśmienitą kiełbaską z grilla.

  Ogromnie dziękujemy organizatorom imprezy za wspaniałą zabawę. Galeria zdjęć

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
  Rodnowo 23
  11-200 Bartoszyce
 • 89 761 5921

Galeria zdjęć