Środa 23.05.2018

liczba odwiedzin: 221544
 • Pokaz ratownictwa medycznego

  16.05.2018

  Dzień 16 maja 2018 r. przeminął w naszej szkole bardzo wyjątkowo.

  Do naszej szkoły przyjechali strażacy ze Straży Pożarnej w Bartoszycach.

  Zawodowi strażacy wyjaśnili uczniom, na czym polega praca w straży i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą strażacy. Przypomnieli także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Dzieci zostały zapoznane z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacjach nieszczęśliwych wypadków. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112.
  Następnie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. 

  Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej - oceną sytuacji poszkodowanego, kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja) i niedopuszczeniu do powstania dalszych powikłań do czasu przybycia lekarza lub karetki pogotowia ratunkowego.

  Po prezentacji uczniowie chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości.

  Po pokazie udzielania pierwszej pomocy odbyło się spotkanie przy wozie strażackim. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

  Dodatkową niespodzianką ze strony strażaków był pokaz gaszenia pożaru specjalistycznym sprzętem strażackim. Chętni uczniowie również mogli na chwilę wcielić się w rolę strażaka.

  Niespodzianka zrobiła na uczniach ogromne wrażenie.

  Podczas spotkania uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz poznali zakres odpowiedzialnej, wielozadaniowej i jakże pożytecznej pracy strażaków.

  Dziękujemy raz jeszcze Panom Strażakom z jednostki zawodowej Straży Pożarnej w Bartoszycach za tak cenną lekcję! Galeria zdjęć

   

 • Gminny Konkurs Plastyczny "Życie w wodzie"

  17.05.2018

  W Gminnym Konkursie Plastycznym "Życie w wodzie" nasi uczniowie znaleźli się wśród zwycięzców:

  Jakub Tymcio - I miejsce w kategorii klas V

  Jakub Kowalczyk - III miejsce w kategorii klas III

  Oliwia Łowicka - wyróżnienie w kategorii klas I

  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Komunikat Wojewody Warmińsko - Mazurskiego

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  09.05.2018

   Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole lekcja historii, dotycząca wydarzeń z 3 maja 1791 roku. Uczniowie klasy V przedstawili obraz podzielonej szlachty  tamtych czasów. Król Stanisław August Poniatowski zwolennik reform wraz z obozem pragnącym reform doprowadził do uchwalenia Konstytucji -  pierwszej w Europie. Przedstawienie  kolejny raz przypomniało nam o ważnym wydarzeniu z dziejów naszego państwa. Galeria zdjęć

 • "Moja Ojczyzna"

  10.05.2018

  10 maja 2018 r. naszą szkołę odwiedził Teatr Ssmyk z Białegostoku. Spektakl, który obejrzeli nasi uczniowie nosił tytuł „Moja ojczyzna”.

  Interaktywne przedstawienie ukazywało chłopca o znaczącym imieniu Mieszko,  który zmuszony był odrobić pracę domową z historii bez pomocy informacji dostępnych w Internecie. Zadanie dotyczyło symboli narodowych ich znaczenia i pochodzenia. Bohater nie mógł się poszczycić wiedzą z zakresu historii ojczyzny, dlatego też niezbędna mu była pomoc naszych uczniów, którzy bardzo zaangażowali się we wspólne odrabianie pracy domowej. Nawet najmłodsi wykazali się wiedzą z zakresu naszych symboli narodowych.

  Spektakl spotkał się z ogromnym entuzjazmem, zwłaszcza wśród młodszych uczniów. Widzowie nagrodzili występ gromkimi brawami. Galeria zdjęć

 • Występ artystów cyrku "Szok"

  09.05.2018

   9 maja 2018 r. do naszej szkoły przyjechał cyrk „Szok”. Cała społeczność uczniowska obejrzała ciekawy program artystyczny.

  Występ rozpoczął się od pokazu żonglerki. Zachwyt wzbudziła tresura gołębi oraz psów chodzących na dwóch łapach, tańczących i jeżdżących na skuterze.

  Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami.

  Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość.

  Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artystka wybrała z czerwonej skrzyni węża, a następnie zaprosiła ochotników do wspólnego trzymania ogromnego zwierzęcia. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona.              

  Dzieci bardzo chętnie brały udział w przedstawieniu, do zabawy zostali również włączeni nauczyciele.  Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć.

  Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko. Ilona Lipkiewicz. Galeria zdjęć

 • Gratulujemy Julce z I klasy i Mateuszowi z VI klasy

  26.04.2018

  24 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Bartoszycach odbył się Powiatowy  Konkurs Ortograficzny „Ortograficzna Corrida”.

  Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Marta Gronczewska z kl. V, Jakub Liszewski z kl. V i Mateusz Lipkiewicz z kl. VI.

  Mateusz  Lipkiewicz zajął I miejsce.

  Nie było łatwo, konkurencja była naprawdę ogromna, gdyż startowało w tej kategorii 36 uczniów z całego powiatu.  Serdecznie gratulujemy Mateuszowi sukcesu !!! Cieszymy się ponadto, że również piątoklasiści uzyskali dobre wyniki i godnie reprezentowali szkołę. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Ilona Lipkiewicz

  Julia Kaczała z kl. I otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem "Mój Las". Julka jest zaproszona do Domu Technika NOT w Warszawie na uroczystość wręczenia nagród i dyplomów. Wielkie gratulacje! Galeria zdjęć

   

 • Wyjazd do Olsztyna

  25.04.2018

  25 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali do kina Helios do Olsztyna na projekcję filmu „ Cudowny chłopiec”.

  Seans poprzedziło krótkie wprowadzenie, podczas którego uczniowie poznali kilka nowych pojęć związanych z treścią filmu i bardzo ważnych w życiu każdego. Odpowiadali również na pytania, które zadawała pani prowadząca. Najbardziej aktywni  zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

   „Cudowny chłopiec” to wzruszający film familijny o chłopcu ze zdeformowaną twarzą, który musi poradzić sobie w nowej szkole. Piękna, historia zwyczajnej rodziny zmagającej się z problemem dziecka ciężko doświadczonego przez liczne choroby i operacje, których skutkiem jest mocno zniekształcona twarz i nieustanne poczucie bycia gorszym od innych ludzi.

  Po zakończonym seansie udaliśmy się do KFC. Następnie, spragnieni wiedzy i wrażeń, wyruszyliśmy do Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

  Tam uczniowie mieli okazję, poprzez zabawę, dzięki nieskomplikowanym, ale efektownym eksperymentom poznać różne zjawiska fizyczne i zdobyć wiedzę o otaczającym ich świecie.

  Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.

  Cele i założenia programowe wycieczki to:

  - kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej

     (edukacja medialna),

  - kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych

     (kino) oraz w środkach transportu,

  - integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,

  -poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie – kino w Olsztynie,

    Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny w Olsztynie.  Ilona Lipkiewicz. Galeria zdjęć

 • Gratulujemy JULCE!

  10.04.2018

  24 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury w Rodnowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski.

  Uczennica naszej szkoły- Julia Kowalczyk z kl. V zajęła III miejsce.

  Nie było łatwo, konkurencja była naprawdę ogromna.

  Serdecznie gratulujemy Julce sukcesu !!!

  Gratulujemy JULCE! - Obrazek 1

 • Szkolny Konkurs Recytatorski

  17.04.2018

  17 kwietnia 2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

  Celem konkursu było :

  - propagowanie piękna poezji

  - kształtowanie kultury żywego słowa,

  - rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,

  - upowszechnianie kultury słowa

  Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych:

  Kl. I-III

  Kl. IV- VII

  Przystąpiło do niego 13 uczniów.

  Ocenie podlegały:  dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu, dykcja, modulacja, tempo mówienia, ogólny wyraz artystyczny.

  Jury w składzie: Anna Borys, Łucja Wiśniewska, Ilona Lipkiewicz, Krzysztof Niedzielski wyłoniło 6 laureatów.

  Są to uczniowie:

  I miejsce- Julia Kowalczyk z kl. V

  II miejsce- Dominika Szarejko z kl. IV

  II miejsce- Oliwia Łowicka z kl. I

  III miejsce- Paula Łowicka z kl. IV

  III miejsce- Adrian Nikraszewicz z kl. II

  IV miejsce- Aleksandra Huszcza z kl. VI  

  Zwycięzcom gratulujemy a Julii życzymy powodzenia w Gminnym Konkursie Recytatorskim 24.04.2018 r. Galeria zdjęć

 • Z kotem za pan brat - programujemy w Scratchu

  04.04.2018

  Marzec był w IV klasie miesiącem programowania. Po ćwiczeniach wprowadzających przyszedł czas na przygotowanie projektu, który wykorzysta się do sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia. "Niech wygra najlepszy" pod takim tytułem uczniowie klasy IV utworzyli swoją pierwszą grę. Zadaniem grającego jest wpisywanie wyników dziesięciu działań podawanych kolejno przez duszka (kota). Czynniki są wylosowywane przez program z zakresu od 1 do 10, natomiast wyniki gracz wpisuje za pomocą klawiatury. Na zakończenie gry duszek wyświetla komunikat o liczbie zdobytych punktów. Do gry zaproszono uczniów klasy II i III, którzy mogli sprawdzić się w tabliczce mnożenia. Wszyscy byli bardzo zadowoleni zarówno czwartoklasiści, z utworzenia swojej gry, jak i młodsze klasy z ciekawej, pouczającej rozrywki. Galeria zdjęć 

   

 • Konkurs Żetonowy "3 Razy Tak"

  05.04.2018

  Rozstrzygnięta została pierwsza edycja KONKURSU ŻETONOWEGO "3 RAZY TAK" w miesiącu marcu. Uczniowie otrzymywali żetony od swoich kolegów i nauczycieli za szczególnie wyróżniajacą się postawę przez cały mesiac marzec. Każda osoba miała do dyspozycji 3 żetony, które mogła przekazać kolegom i koleżankom, nagradzajac ich w ten sposób za życzliwosć, solidarność, koleżeńskość, pomoc innym osobom.

  W kategorii klas I-III zwciężył Jakub Kowalczyk.

  W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Aleksandra Huszcza.

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy im i zachęcamy do aktywności w kwietniu, trwa bowiem druga edycja konkursu.

  Konkurs Żetonowy "3 Razy Tak" - Obrazek 1

 • POWIEDZMY STOP SZKOLNEJ AGRESJI!

  05.04.2018

  Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z materiałami, filmami na temat akcji zainicjowanej przez Rzecznika Praw Dziecka "Powiedzmy stop szkolnej agresji" - podajemy link do strony: http://sp8glogow.pl/powiedzmy-stop-szkolnej-agresji/

 • Kiermasz Wielkanocny

  25.03.2018

  25 marca 2018 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Kiermasz Wielkanocny.

  Już od samego rana, przed pierwszą Mszą Świętą, można było nabyć palmy wielkanocne, tradycyjnie wykonane przy współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Również od rana czynne było stoisko z ozdobami wielkanocnymi i nasza kawiarenka.  Każdy mógł wypić ciepłą i smaczną kawę lub herbatę, a także zjeść przepyszny kawałek ciasta . Chętni mogli również nabyć śliczne stroiki wielkanocne, pisanki, czy kruche ciasteczka w kształcie pisanki, baranka lub zajączka wielkanocnego.

  W atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wprowadziła  wszystkich zgromadzonych odpowiednia dekoracja i spektakl zatytułowany „ Kolędowanie z gaikiem, czyli tradycje wielkanocne na wesoło”. Przedstawienie przygotowała p. I. Lipkiewicz- nauczycielka j. polskiego, wzięli w nim udział uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego. Aktorzy zapoznali wszystkich z wieloma tradycjami wielkanocnymi, m.in. z tytułowym kolędowaniem z gaikiem, czy tradycyjnymi metodami barwienia jajek.

  Uczniowie, jak zawsze, z wielkim przejęciem wcielili się w powierzone im role i zaprezentowali swoje umiejętności.

              Po zakończeniu spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor- Łucja Wiśniewska, która podziękowała uczniom za występ, a następnie złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Chwilę później ogłoszone zostały wyniki konkursu na najładniejszy Stroik Wielkanocny.

              Kiermasz upłynął w miłej, przedświątecznej atmosferze.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy  zaangażowali się w organizację Kiermaszu. I.L. Galeria zdjęć

   

   

 • Powitanie wiosny

  22.03.2018

  22 marca 2018 r. przywitaliśmy wiosnę. Z tej okazji członkinie samorządu uczniowskiego, wraz z opiekunką, przygotowały  pokaz mody i fryzur z lat 50, 60 i 70. Wzięły w nim udział również uczennice z klasy III i IV.

  Modelki zaprezentowały stroje, które królowały w ówczesnych latach. Pojawiły się sukienki, rozkloszowane spódnice, modne grochy, a nawet styl hippi. Dziewczyny świetnie odnalazły się w powierzonych rolach. Publiczność była bardzo zaciekawiona zaprezentowanymi strojami, najbardziej oczarował ją styl hippi w wykonaniu Pauli Łowickiej z kl. IV.

  Po prezentacji uczniowie szukali  skarbu, który ukryła p. Natalia Maciejewska. Poszukiwania  skarbu  były nawiązaniem do irlandzkiego święta św. Patryka, którego znaczenie i tradycje przybliżyła nam p. Natalia przy okazji Dnia Wiosny.

  Następnie, po zabawie w szkole, wszyscy udaliśmy się na boisko szkolne, na którym już paliło się ognisko. Każdy mógł upiec sobie pierwszą tej wiosny kiełbaskę.

  Wkrótce potem uczniowie klasy VI i VII przynieśli Marzannę, którą wspólnie wykonali i wrzucili ją do ogniska.

  W ten sposób odgoniliśmy zimę i z utęsknieniem czekamy na ciepłą i słoneczną wiosnę. Sylwia Nikraszewicz. Galeria zdjęć

 • Dzień Otwarty w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie

  16.03.2018

  16 marca 2018r. odbył się dzień otwarty w naszej szkole. Dzień ten organizowany jest dla tych, którzy pragną dołączyć do grona naszych uczniów od nowego roku szkolnego.

      Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali różne występy.

  Najpierw wszyscy obejrzeli prezentację podczas, której mogliśmy zobaczyć wszystko to, co wydarzyło się w naszej szkole od początku roku szkolnego do marca tego roku.

      Po obejrzeniu prezentacji wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego i zaprezentowały krótki program artystyczny. Przedstawienie pt: „ Krasnoludki szukają wiosny” oraz zaśpiewały piosenkę pt: „ Bociek”.

      Następnie kolejno występowali uczniowie klas I-III. Prezentowali piosenki , w tym w języku niemieckim i angielskim.

      Po występach „ nowe” przedszkolaki wraz z rodzicami udali się do sali przedszkolnej, gdzie wykonały razem z rodzicami zajączka wielkanocnego oraz zapoznały się z nowymi kolegami i koleżankami oraz z paniami nauczycielkami. Sylwia Nikraszewicz. Galeria zdjęć 

 • Pasowanie na czytelnika

  20.03.2018

  20 marca br., tuż przed Dniem Wiosny, miała miejsce w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie ważna uroczystość. Uczniowie pierwszej klasy zostali oficjalnie przyjęci i pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Choć książki wypożyczają i czytają od kilku już miesięcy, to pełnoprawnymi czytelnikami zostali właśnie tego dnia.
  Nie było to jednak takie proste i oczywiste. Maluszki musiały zdać trudny egzamin, by zostać prawdziwymi czytelnikami. Brały udział w przygotowanych przez bibliotekarza konkurencjach. Układali tytuły znanych i lubianych wierszy oraz baśni. Ponadto zgadywali, o jakie pojęcia związane z biblioteką i pracą bibliotekarza chodzi. Wykazały się tu dużą znajomością. Nie obyło się bez czytelniczych zgadywanek – rymowanek, na które dzieci odpowiadały bezbłędnie. Z „listem książki” do czytelników wystąpiła jedna z uczennic – Aleksandra Huszcza, zaś najmłodsi, słuchając go z uwagą, wynotowali najważniejsze „prośby” książki względem przyszłych czytelników. Aby pasowanie nabrało mocy, podopieczni złożyli uroczystą przysięgę „na encyklopedię”. Po krótkim przedstawieniu uczniom zasad funkcjonowania biblioteki szkolnej, zapoznaniu z regulaminem i księgozbiorem oraz uroczystym złożeniu i podpisaniu czytelniczej przysięgi, wszyscy zostali pełnoprawnymi czytelnikami. Na pamiątkę tego wydarzenia wychowankowie otrzymali dyplomy.
  Cała uroczystość przypieczętowana została wypożyczeniem przez pierwszoklasistów książek oraz słodkim poczęstunkiem. Tym miłym akcentem zakończył się pełen emocji dzień. Mamy nadzieję, że zapał do czytania naszych uczniów rozkwitnie jeszcze bardziej wraz z przyjściem wiosny. Borys Joanna. Galeria zdjęć

 • Podziękowanie

  02.03.2018

  W tym roku w szkole podejmowanych jest wiele prac, w których bardzo aktywnie uczestniczą rodzice, ale także i inni mieszkańcy wsi. Bardzo dziękujemy panom, którzy brali udział w pracach związanych z instalacją nowego pieca centralnego ogrzewania i czyszczeniem instalacji grzewczej. Dzięki tym pracom w szkole jest ciepło, mimo mrozu. Są to:

  Bogdan Baran, Paweł Doskocz, Remigiusz Kakojejko,, Stanisław Kakojejko, Kamil Pawłowicz, Piotr Nikraszewicz,Wiesław Oleksiuk,Paweł Szarejko,Tomasz Szczerkowski, Krzysztof Symonowicz,

   

  Ponadto w dalszym ciągu trwają prace związane z przygotowaniem drzewa na opał. Również w te prace włączyli się nie tylko rodzice. Serdeczne podziękowania otrzymują od nas panowie: Paweł Doskocz, Stanisław Kakojejko, Tomasz Niebrzegowski, Wiesław Okeksiuk, Tomasz Szczerkowski, Arkadiusz Żołud.  

   

  DZIĘKUJEMY!

  DYREKTOR SZKOŁY, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE

 • Warsztaty Wielkanocne w mniejszości niemieckiej

  23.02.2018

  23 lutego uczniowie klas IV-VII pojechali, pod opieką p.Urszuli Żuk oraz p.Ilony Lipkiewicz,na warsztaty manualne do Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej w Bartoszycach. Pani Danuta Niewęgłowska pokazała dzieciom różne techniki wykonania kartek świątecznych. Dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne oraz zające wielkanocne z papieru. Dziękujemy pani Danusi za mile spędzony czas. Galeria zdjęć

 • Szkolny Mistrz Czytelnictwa

  20.02.2018

  20 lutego 2018r. odbył się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie konkurs czytelniczy pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas V-VII.

  Rozgrywki międzyklasowe polegały na napisaniu testu ze znajomości lektur objętych podstawą programową czyli z mitologii Greków. I tu właśnie uczniowie klas V-VII sprawdzili swoją wiedzę z zakresu znajomości podstawowych mitów greckich, nazw bóstw oraz ich atrybutów,  mitologicznych związków frazeologicznych i ich znaczenia. Test sprawdzał ich wiedzę ze znajomości treści oraz przesłania, symboliki danego utworu, jego uniwersalnego znaczenia. Pobudzał w uczniach krytyczne myślenie oraz wnioskowanie.

  Konkurs pisano w tym samym czasie we wszystkich klasach i trwał on 45 minut. Jury w składzie: polonista – pani Ilona Lipkiewicz, nauczyciel religii – pan Krzysztof Nowodzielski i bibliotekarz – pani Joanna Borys, wyłoniło zwycięzców. I tak oto:

  miejsce I -  Mateusz Lipkiewicz,

  miejsce II – Jakub Liszewski,

  miejsce III - Jakub Tymcio,

  miejsce IV – Aleksandra Huszcza,

  miejsce V – Marta Gronczewska.

  Wszyscy zostali nagrodzeni podczas uroczystego apelu. Najlepsi dostali oceny bardzo dobre z języka polskiego.

  Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, zaś uczniowie uczestniczyli w nich z dużym entuzjazmem. Joanna Borys. Galeria zdjęć

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
  Rodnowo 23
  11-200 Bartoszyce
 • 89 761 5921

Galeria zdjęć