• Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny”

• 19 maja bieżącego roku dziesięcioro uczniów z kl. II- VIII wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „ Orzeł Ortograficzny”, zorganizowanym przez Konkursy Delta.

Nasi uczniowie pokazali, że nie straszne im nauczanie zdalne i pisali konkurs w formie testu online.

Zadaniem uczestników było rozwiązywanie zadań ortograficznych, a trudność polegała na tym, że na wykonanie każdego zadania uczestnik miał maksymalnie 90 sekund. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczestnik mógł zdobyć 26 punktów.

Nasi uczniowie, zwłaszcza ci młodsi, poradzili sobie bardzo dobrze, o czym świadczą uzyskane wyniki:

Igor Krawczyk z klasy II- 23p., IV miejsce w kraju ,tytuł Laureata

Mateusz Lipkiewicz z klasy VIII- 22p., V miejsce w kraju, tytuł Laureata

Paweł Pawłowicz z klasy III- 20p., VII miejsce w kraju, tytuł Laureata

Rafał Piotrowski z klasy II- 19p.- VIII miejsce w kraju, tytuł Laureata

Bartłomiej Doskocz z klasy IV- 19p., VIII miejsce w kraju, tytuł Laureata

Adrian Nikraszewicz z klasy IV- 19p., VIII miejsce w kraju, tytuł Laureata

Julia Kaczała z klasy III- 17 p., X miejsce w kraju, tytuł Laureata

Jakub Liszewski  z klasy VII- 16p.,

Wiktor Niebrzegowski z klasy VI- 14p.,

Marta Gronczewska z klasy VI- 14p.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujmy  za udział.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w potyczkach

z ortografią!

Ilona Lipkiewicz