Poniedziałek 22.01.2018

liczba odwiedzin: 198712
 • Występ teatrzyku z Białegostoku

  10.01.2018

  Dnia 10 stycznia 2018 r. naszą szkołę odwiedził Teatrzyk Ssmyk z Białegostoku.  

  Spektakl  interaktywny, przygotowany przez artystów, w którym brali udział również nasi uczniowie, nosił tytuł ,,Krasnal Jacuś".

  Sztuka poruszała temat zdrowego odżywiania.

  Tytułowy bohater- krasnal Jacuś, bardzo lubił jeść słodycze.  Z tego powodu miał duży brzuch, który często go bolał. Bohater nie chciał się bawić, nie umiał się gimnastykować i w ogóle nie miał siły.

  Z pomocą przyszła do niego leśna wróżka, która użyła  podstępu, aby pokazać Jackowi, że musi zmienić swoje nawyki żywieniowe i tryb życia. Razem z dziećmi powiedziała, co powinien jeść , a następnie nauczyła go  tańca.  Zdrowy ruch dał mu szansę na zyskanie szczupłej sylwetki  i siły, która była mu potrzebna, by mógł spełnić swoje marzenie- zostać superbohaterem.

              Jacek został przekonany o tym , że warto się ruszać, zdrowo odżywiać, żeby mieć dobrą formę w każdej sytuacji.

  Przedstawienie spotkało się entuzjastycznym przyjęciem, zwłaszcza wśród młodszych uczniów, bardzo rozbawiło wiele z nich. Dzieci były zachwycone.

  Bajka nauczyła dzieci, w jaki sposób dbać o zdrowie, co jeść, aby prawidłowo się odżywiać, a także jak łatwo i przyjemnie wykonywać ćwiczenia gimnastyczne.

   

 • "Zaczytani w Chotomskiej"

  09.01.2018

  9 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole lekcja biblioteczna poświęcona życiu i twórczości nieżyjącej od pół roku polskiej pisarce dziecięcej – Wandzie Chotomskiej.

  W lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez bibliotekarza, panią Joannę Borys, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wzięli udział uczniowie klas I – VII, bo przecież znajomość naszych rodzimych poetów i ich twórczości jest niezbędna w każdym wieku. Podopieczni  zapoznali się
  z życiem i dziełami pani Wandy. Obejrzeli prezentację multimedialną uzupełnioną komentarzem nauczyciela. Uczestniczyli również w quizie ze słodkimi nagrodami, dotyczącym prezentowanych treści. Na przygotowane pytania odpowiadali również nauczyciele. Spotkanie z twórczością Wandy Chotomskiej było jedną z wielu przewidzianych w tym roku lekcji bibliotecznych dotyczących twórczości dziecięcej i młodzieżowej.

  Czytanie sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci, ale to od nas zależy, czy rozwiną w sobie nawyk czytania już od najmłodszych lat. Liczymy, że w ten sposób uczniowie naszej szkoły zaczną częściej sięgać po literaturę w tradycyjnym, książkowym wydaniu, które przecież jest najbardziej przyjemne.

                                                                                                                               Opracowała: Joanna Borys. Galeria zdjęć

 • Wigilia w oddziale przedszkolnym

  21.12.2017

  21 grudnia 2017r. w oddziale przedszkolnym odbyła się Wigilia. Przedszkolaki wraz z paniami przygotowały wierszyki i piosenki o tematyce świątecznej. Na uroczystość  zaprosiły swoich rodziców. Mamusie przygotowały barszczyk, pierogi, ciasta i inne pyszne smakołyki. Uroczystość rozpoczęliśmy od występu naszych maluchów, następnie wychowawczyni złożyła wszystkim życzenia i wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem. Po życzeniach zasiedliśmy do wspólnego stołu na poczęstunek. W czasie poczęstunku odwiedził nas św. Mikołaj, który przyniósł dzieciom prezenty. Była wielka radość i jednocześnie rozczarowanie. Jednak mimo wszystko dzieci bardzo miło spędziły ten przedświąteczny czas w gronie swoich bliskich.

 • Szkolna Wigilia

  22.12.2017

  SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2018 ROKU! 

  Zdjęcia ze szkolnej Wigilii.

 • "Szlachetna paczka"

  19.12.2017

  W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski z inicjatywy Pani Sylwii Nikraszewicz  włączył się do ogólnopolskiej akcji „ Szlachetna Paczka”. Wspólnie wybraliśmy rodzinę, której postanowiliśmy pomóc i jednocześnie sprawić radość z okazji zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia. Do akcji chętnie włączyli się uczniowie naszej szkoły  i rodzice. Nasza zbiórka polegała głównie na zbiórce żywności dla rodziny, ale nie zabrakło również wielu innych równie potrzebnych do życia rzeczy. Uczniowie z uśmiechem na twarzy przygotowywali wielką paczkę dla rodziny. Każdy z osobna czuł, że robi coś wielkiego i coś , co wywoła uśmiechy na twarzach członków wybranej przez nas rodziny. Ten nasz gest i nasze dobre serce  sprawi, że w dniu Wigilii na twarzy małej 6-letniej  dziewczynki pojawi się uśmiech i ogromna radość gdy w paczce zobaczy wymarzoną lalkę, a pozostali domownicy swoje wymarzone prezenty. Przygotowane paczki zawieźliśmy do magazynu, z którego zostaną przewiezione przez wolontariuszy do wybranych rodzin. Cieszymy się bardzo, że uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w naszą akcję, bo to pokazuje jak potrafimy otworzyć się na innych, że nie jesteśmy obojętni na los innych ludzi. Potrafimy wspólnymi siłami osiągnąć wielki sukces. Dziękujemy również rodzicom za to, że umożliwili swoim dzieciom włączyć się w tę pomoc. Sylwia Nikraszewicz. Galeria zdjęć

 • Jasełka

  17.12.2017

  Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów, połączone z Kiermaszem Świątecznym.

  Nie inaczej było w tym roku. W niedzielę 17 grudnia 2017r. w pięknie udekorowanej sali w naszej szkole  zgromadzili się uczniowie, nauczycieli, pracownicy szkoły oraz rodzice i zaproszeni goście.

              Uczniowie, pod opieką pana Krzysztofa Niedzielskiego- nauczyciela Religii w naszej szkole,  w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii, nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

  Był święty Józef, Maryja, Trzej Królowie, Herod, pasterze, dzieci, Anioły i Diabeł.

  Nasi aktorzy z ogromnym przejęciem wiernie odtworzyli swoje role.

  Jasełka w wykonaniu naszych uczniów wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój, a swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.

  Kolędy uświadomiły wszystkich o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

  Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, jak i zaproszonych gości.

  Po zakończeniu spektaklu głos zabrała Dyrektor szkoły, pani Łucja Wiśniewska, która podziękowała uczniom za występ, a także wszystkim zaangażowanym w wykonanie dekoracji i pomoc przy kiermaszu. Następnie złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

              Zarówno przed spektaklem, jak i po jego zakończeniu, można było wypić w naszej kawiarence ciepłą i smaczną kawę lub herbatę, zjeść kawałek wyśmienitego ciasta, a także kupić ręcznie robione kartki świąteczne, kolorowe choinki, świeczniki, stroiki i inne unikatowe ozdoby, aniołki z masy solnej oraz pachnące cynamonem i imbirem pierniczki.

  Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Galeria zdjęć

   

 • Spotkanie z Kwinto

  12.12.2017

  Irena Kwinto – znana pisarka pochodząca z Lidzbarka Warmińskiego. To właśnie o niej, o jej twórczości i niełatwym życiu w powojennej Polsce opowiadał jej syn – pan Stanisław Kwinto na spotkaniu w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie w dniu 12 grudnia br.

  Uczniowie wcześniej zapoznali się z biografią i twórczością pani Ireny. Przygotowali również na spotkanie krótką interpretację głosową legendy o przebiśniegach, bo kwiatom i ich pochodzeniu pani Irena poświęciła znaczną część swojej twórczości. Tworzyła również bajki, bajki sceniczne, scenariusze przedstawień teatralnych, ale jednak najbardziej fascynowały ją legendy związane z regionem, w którym mieszkała. Za swoją twórczość otrzymała międzynarodową już nagrodę - Order Uśmiechu, który mieliśmy okazję obejrzeć na własne oczy. Pan Stanisław przywiózł ze sobą również wiele informacji i pamiątek rodzinnych po mamie, wśród których znalazły się jej rękopisy, artykuły z gazet, ważne pisma i nagrody. Uczniowie mogli obejrzeć i dotknąć tych wiekowych pamiątek. Zadawali również pytania, na które syn pani Kwinto z chęcią odpowiadał.

  Całe spotkanie przebiegło w miłej przedświątecznej atmosferze. Wręczając podziękowanie i drobny upominek dla pana Stanisława, życzyliśmy sobie wzajemnie:  „Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia”. Joanna Borys. Galeria zdjęć

 • Warsztaty bożonarodzeniowe

  05.12.2017

  W dniu 05 grudnia 2017 r. uczniowie klas IV-VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie, pod opieką p. Urszuli Żuk oraz p. A. Pasieńskiej, jak w ubiegłym roku pojechali do siedziby Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej w Bartoszycach. Dzieci wzięły udział w warsztatach manualnych, które prowadziła pani Danuta Niewęgłowska (prowadząca zespół taneczny „Saga”). Pod jej kierunkiem uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne metodą decoupage i świetnie się przy tym bawili. Uczniowie wrócili do szkoły z wykonanymi przez siebie bombkami choinkowymi.  Urszula Żuk. Galeria zdjęć

 • Mikołajkowe czytanie

  05.12.2017

  W ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w naszej szkole mikołajkowe czytanie dla najmłodszych uczniów.

  05.12.2017r. (prawie  w mikołajki) mieliśmy okazję posłuchać pana Krzysztofa Nowodzielskiego, który zapoznał nas z legendą o Św. Mikołaju z Miry. Uczniowie słuchali z przejęciem i zaciekawieniem, gdyż niewielu (zwłaszcza najmłodsi) znało prawdziwą historię Mikołaja.

  Nie mogło zabraknąć również kilku słów o współczesnej wersji  Mikołaja, w imieniu którego pan Krzysztof częstował wszystkie grzeczne dzieci
  i nauczycieli słodkościami.

  W miłych nastrojach wszyscy rozeszli się do swoich obowiązków z obietnicą bycia grzecznymi przez cały rok, a nie tylko w mikołajki.  Joanna Borys. Galeria zdjęć

 • "Każdy z nas ma w sercu taki kwiat"

  06.12.2017

  W Domu Kultury w Rodnowie 6 grudnia uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie przedstawili sztukę pt.  „Każdy z nas ma w sercu taki kwiat”. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pani Ilony Lipkiewicz w ramach realizacji projektu „Ja i Ty to My” jako zadanie z zakresu programu „Bezpieczna”, współfinansowanego ze środków Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Treść sztuki dotyczyła takich wartości, jak dobro, przyjaźń i miłość. Scenografia i kostiumy stworzyły właściwą oprawę do gry aktorskiej. Występ oklaskiwali nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale i zaproszeni goście, mieszkańcy Rodnowa oraz okolicznych wsi. Galeria zdjęć

 • Andrzejki

  30.11.2017

  W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem pani Sylwii Nikraszewicz. W ten sposób uczniowie włączyli się w pielęgnowanie wiekowych tradycji andrzejkowych przed rozpoczęciem Adwentu. Pierwsza część zabawy odbyła się w Domu Kultury w Rodnowie. Były tam wróżby , kawiarenka i loteria fantowa. W przerwach pomiędzy wróżbami były tańce oraz  można było odetchnąć w kawiarence. Druga część zabawy odbyła się w szkole po zajęciach lekcyjnych, podczas której uczniowie klas IV-VII bawili się na dyskotece pod czujnym okiem pani Sylwii i pani  Agaty. Oprócz tańców atrakcją wspólnej zabawy były konkursy (np. taniec z balonami, krzesła, taniec na gazecie). Wszyscy bawili się świetnie i w dobrych humorach około godz 17.00 udali się do domów. Galeria zdjęć

 • cyfrowobezpieczni.pl

  24.11.2017

  W ramach projektu cyfrowobezpieczni.pl, 24 listopada odbyły się Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego prowadzone przez Edukatora. Były one poświęcone problematyce bezpieczeństwa cyfrowego, które przyczynią się do zwiększenia świadomości uczniów, rodziców i nauczycieli na temat cyberzagrożeń. W trakcie warsztatów dla uczniów została podjęta próba odwzorowania realnej sytuacji, z którą spotykały się lub mogą się spotkać dzieci np. w sytuacji sprawca−ofiara (kradzież tożsamości, podglądanie kamerą, podstęp w celu zasubskrybowania płatnej usługi) lub sytuacji często występującej (logowanie się do sieci za pomocą hasła, szyfrowanie korespondencji). Na zajęciach uczniowie obejrzeli m.in. film dostosowany do wieku uczniów, a także wzięli udział w quizie sprawdzającym wiedzę uczniów i grze zespołowej. Agata Pasieńska. Galeria zdjęć

 • Wyjazd na basen do Term Warmińskich

  29.11.2017

  W czwartek 29 listopada piętnaścioro uczniów z kl. IV- VII, w ramach lekcji wychowania fizycznego, pojechało na basen do Term Warmińskich.

  Wyjazd zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego, pan Piotr Suszyński, pod którego czujnym okiem uczniowie mogli aktywnie i przyjemnie spędzić czas na basenie.

   Uczniowie z  wielką przyjemnością korzystali ze wszystkich dostępnych atrakcji: ze zjeżdżalni wodnych, kąpieli i jacuzzi. Pomimo zmęczenia, na ich twarzach widać było wyraźne zadowolenie. Wiele osób chciało zostać jeszcze dłużej.

  Podstawowym celem wyjazdu było ukazanie uczniom innej, atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Celem było również kształtowanie nawyków prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych  oraz integracja grupy szkolnej.

  W styczniu planowany jest kolejny wyjazd. Galeria zdjęć

 • Podziękowanie

  24.11.2017

  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie drewna na opał do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie. Prace zorganizowali: pan Paweł Doskocz, pan Stanisław Kakojejko oraz pan Paweł Doskocz. Ponadto w pomoc włączyli się: pan Remigiusz Kakojejko, pan Łukasz Blin, pan Arkadiusz Żołud, pan Leszek Kowalczyk, pan Tomasz Szczerkowski, pan Sławomir Biront, pan Wiesław Oleksiuk, pan Paweł Liszewski, pan Jarosław Sadowski oraz panowie Maciulewicz.

  Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie 

 • Podziękowanie

  24.11.2017

   Serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi Markowi Wilkowi za przekazanie na rzecz szkoły drewna na opał pozyskanego ze ścięcia drzew na polu parafialnym.

  Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie 

 • "Nie tylko pędzlem"

  27.11.2017

  Na ostatniej lekcji informatyki klasa IV bawiła się w poetów. Uczniowie mieli za zadanie napisać krótką rymowankę, a potem wykonać do niej rysunek. Wybraliśmy do publikacji wiersz Dominiki Szarejko:

  Siostra

  Moja siostra Nina

  jest jak trampolina.

  Ma kręcone loczki

  i malutkie rączki.

  Bawi się cichutko

  i bardzo słodziutko.

  Jest najlepszą siostrą na świecie

  wszyscy to wiecie.

 • Śniadanie daje moc!

  10.11.2017

  W piątek 10 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „ Śniadanie daje moc”.

  Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek w formie zdrowych kanapek, szaszłyków, sałatek warzywnych, kanapek z twarożkiem, dżemem, czy miodem, połączony był ze szkolnym konkursem na „ Owocowo- warzywnego stworka”.

  W przygotowaniach wzięli udział uczniowie kl. I- VII. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe zdrowe kanapki, przeróżne sałatki, szaszłyki, również owocowe. Nie zabrakło ciepłej herbaty i kakao.

  Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację klas i zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Galeria zdjęć

 • Zaduszki Artystyczne

  23.11.2017

  Mottem akademii przygotowanej przez uczniów kl. IV- VII były słowa jednego z poetów:

  "Są miejsca, dokąd listy nie dochodzą…".

  Ideą programu artystycznego było przybliżenie dorobku twórczego nieżyjących już poetów polskich, zaprezentowanie twarzy i fragmentów dzieł ludzi, którzy pozostawili twórczy ślad w życiu Polaków.

  Wśród poetów, których fragmenty utworów zaprezentowali nasi uczniowie, znaleźli się m.in.: Jan Paweł II, Ks. Jan Twardowski, W. Szymborska, Cz. Miłosz, M. Rej, J. Kochanowski, A. Mickiewicz, J. Słowacki, I. Krasicki, C.K. Norwid, M. Konopnicka, K.K. Baczyński, Cz. Niemen, czy W. Bełza.

  Fragmenty utworów poetyckich wprowadziły wszystkich w nastrój refleksji, zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu.

  Pozwoliły "zatrzymać się" na chwilę w pogoni codziennych obowiązków i zastanowić się nad sensem istnienia, dotrzeć w głąb własnych, skrywanych myśli, przeżyć chwile skupienia i skierować myśli ku nieobecnym bliskim i tym, których nie znaliśmy, ku nieobecnym poetom. Ilona Lipkiewicz. Galeria zdjęć

   

 • Spotkanie autorskie

  14.11.2017

  14 listopada br. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z pisarzem i  muzykiem zarazem wywodzącym się z naszego lokalnego środowiska – panem Tomaszem Matuszewskim.  Poeta, swoim ciekawym występem udowodnił, iż poezja wcale nie musi być nudna i można się tak bawić słowami, że powstają z tego prawdziwe arcydzieła poetyckie. W humorystyczny i zarazem edukacyjny sposób przedstawił również swoją twórczość. Nie zabrakło też akcentu muzycznego w postaci  wykonania autorskiej kołysanki, którą przetłumaczono na 8 języków. Widać było zaciekawienie  na twarzach uczestniczących w spotkaniu uczniów klas III-VII. Dla zainteresowanych poezją pan Tomasz zaproponował bliższe zapoznanie się z jego twórczością i zaprosił do posłuchania jego gry na organach w kościele w Galinach, gdzie obecnie pracuje.

  Na koniec spotkania podziękowano i zaproszono gościa na kolejną wizytę. Zrobiono również pamiątkowe zdjęcie.  Joanna Borys. Galeria zdjęć

 • 16 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia

  16.11.2017

  Światowy Dzień Rzucania Palenia, obchodzony co roku w trzeci czwartek listopada, jest elementem akcji „Rzuć palenie razem z nami”, której celem jest walka z paleniem tytoniu. Z dymem tytoniowym do organizmu dostaje się mieszanina siedmiu tysięcy substancji
  i związków chemicznych, które wraz z krwią docierają do każdej komórki ciała palacza. Wśród nich znajduje się około 70 substancji rakotwórczych (m.in. fenol, metale ciężkie, benzen, benzopiren, formaldehyd, Polon-210), liczne substancje kardiotoksyczne (m.in. tlenek węgla, tlenki azotu, cyjanowodór, substancje smoliste, kadm, cynk) oraz psychoaktywna nikotyna,
  która odpowiada za rozwój uzależnienia od tytoniu. Substancje te nie są obojętne dla zdrowia.  Wpływają na zwiększenie ryzyka zachorowania na liczne nowotwory, choroby układu oddechowego i układu krążenia.

              Rzucenie palenia ma zawsze pozytywny wpływ na zdrowie osoby palącej. Po 20 minutach od zgaszenia ostatniego papierosa obniża się tętno a podwyższone ciśnienie krwi zaczyna wracać do normy. Po 8 godzinach minie stan „zaczadzenia” i organizm będzie lepiej dotleniony, a już po 24 godzinach znacznie zmniejszy się ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego. Początkowo może pojawić się wzmożony kaszel, który jest oznaką uruchomienia naturalnych procesów oczyszczania. Po kilku miesiącach odczuwana jest znaczna poprawa wydolności oddechowej i ogólnej kondycji fizycznej, ustępują duszności i mija uczucie zmęczenia. Utrzymywanie abstynencji tytoniowej przez kolejne lata zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów, udaru mózgu i choroby niedokrwiennej serca.

              Po zaprzestaniu palenia pojawia się lepsze samopoczucie psychiczne, co jest wynikiem przywrócenia naturalnej równowagi biochemicznej w mózgu. Nerwowość i stres są często uzasadnieniem palenia. Tymczasem, to właśnie nikotyna jest czynnikiem powodującym zaburzenia w wydzielaniu neuroprzekaźników odpowiadających za regulowanie nastroju. Rzucenie palenia w dłuższej perspektywie pozwala ustabilizować nastrój i lepiej radzić sobie
  z codziennymi wyzwaniami.

              W ramach akcji promującej rzucenie palenia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bartoszycach zaprasza 16 listopada, w godzinach 12:00-14:00 do Galerii INBAG w Bartoszycach, gdzie zorganizowane zostanie stoisko promocji zdrowia. Chętne osoby palące będą mogły  skorzystać z badania pomiaru zawartości tlenku węgla
  w wydychanym powietrzu. Prowadzona będzie również dystrybucja materiałów edukacyjnych dotyczących szkodliwości palenia na zdrowie człowieka

  Rzucenie palenia jest zawsze źródłem ogromnej satysfakcji. Dla wielu osób jest dowodem, że potrafią pokonywać własne ograniczenia. Dodatkowo rzucając palenie można zaoszczędzić pieniądze. Przyjmując, że wypalana zostaje jedna paczka papierosów dziennie, która kosztuje 12 zł, po miesiącu w budżecie domowym zostaje ok. 360 zł. Mając świadomość korzyści wynikających z zaprzestania palenia zawsze warto spróbować żyć bez papierosa.

   

  Justyna Kowalkowska

  PSSE w Bartoszycach

   

  Źródło:

  www.jakrzucicpalenie.pl

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
  Rodnowo 23
  11-200 Bartoszyce
 • 89 761 5921

Galeria zdjęć