Sobota 27.05.2017

liczba odwiedzin: 169610
 • List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

 • Szkolny Konkurs Wiedzy o Savoir - Vivre

  05.05.2017

  20 kwietnia 2017r. w naszej szkole w ramach Szkoły Dobrego Wychowania ogłoszony został Konkurs Wiedzy o Savoir-Vivre. Dzieci otrzymały broszury nt. savoir-vivre. Zasady zawarte w broszurach omówiły podczas godzin z wychowawcą.

  Dnia 04 maja 2017r. odbył się Konkurs Wiedzy o Savoir-Vivre. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-VI. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które zostały wręczone podczas apelu 05.05.2017r.

  Grupa I-III:

  Mistrz Savoir-Vivre Wiktor Niebrzegowski (kl. III)

  1 Wicemistrz Dominika Szarejko (kl. III)

  2 Wicemistrz Wiktoria Więcek (kl. II)

  Grupa IV-VI:

  Mistrz Savoir-Vivre Jkub Liszewski (kl. IV)

  1 Wicemistrz Kamila Szczerkowska (kl. VI)

  2 Wicemistrz Aleksandra Huszcza (kl. V)    Galeria zdjęć

 • Gratulacje dla trzecioklasistów!

  04.05.2017

  W kwietniu uczniowie klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie pisali sprawdzian kompetencji po trzech latach nauki. Był to ogólnopolski sprawdzian OMNIBUS, przygotowany przez Wydawnictwo Mac Edukacja. Zadania nie były łatwe, ale trzecioklasiści poradzili sobie z nimi naprawdę dobrze. Z Raportu wydawnictwa podsumowującego sprawdzian wynika, że osiągnęli znacznie lepszy wynik niż przeciętny wynik ogólnopolski – szkół, które przystąpiły do OMNIBUSA:

  1) Część polonistyczna:

  1. klasa III ze szkoły w Rodnowie 84,4%

           - średni wynik ogólnopolski – 74,4%

  2)  Część matematyczna:

  • klasa III ze szkoły w Rodnowie 79,5%

  - średni wynik ogólnopolski – 65,7%

  Cieszymy się z osiągniętych wyników naszych uczniów i życzymy im dalszej wytrwałej pracy.

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  04.05.2017

  Maj to czas świąt i uroczystości państowych. W szkole w Rodnowie ucznioiwe klasy IV pod kierunkiem pana Adama Biniędy przygotowali i zaprezentowali szkolnej społeczności program z okazji Święta Konsytutcji 3 Maja. Była to dla wszystkich lekcja histoii, podczas której informacje zostały przekazane w przystępnej i atrakcyjnej formie. Na program złożyły się też utwory o tematyce patriotycznej. Podczas spotkania pan A. Binięda przeprowadził krótki test wiedzy z nagrodami. Pytania dotyczyły nie tylko święta 3 maja, ale i samej konstytucji jako ustawy zasadniczej. Największą aktywnością i wiedzą wykazali się Sylwek z kl. V i Wiktor z kl. III. Galeria zdjęć

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny klas I - III

  28.04.2017

  W piątek 28 kwietnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów z klas I- III. Turniej zorganizowała nauczycielka języka polskiego, Ilona Lipkiewicz.

  Uczniowie, podobnie, jak tydzień temu ich starsi koledzy i koleżanki, zmagali się z trudnościami ortograficznymi w formie quizu.  Rywalizacja była wyrównana.

  W skład komisji weszły panie: Łucja Wiśniewska i Ilona Lipkiewicz.

  Oto wyniki:

  I miejsce- Adrian Nikraszewicz z klasy I

  II miejsce- Wiktor Niebrzegowski z klasy III

  III miejsce- Dominika Szarejko z klasy III

  Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, pozostałym uczestnikom również zostały wręczone dyplomy i drobne upominki.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za mistrzowską rywalizację! Galeria zdjęć

 • Szkoła Dobrego Wychowania

  27.04.2017

  W dniach 10-21 kwietnia 2017r. w naszej szkole w ramach Szkoły Dobrego wychowania odbyły się mini debaty uczniowskie. Klasy I-VI rozmawiały w ramach godzin z wychowawcą na temat dobrego zachowania. Dzieci poruszały tematy zachowania się podczas lekcji, przerw; stosownego ubioru do szkoły oraz na szczególne okazje; rozmawiały o uprzejmości, jak nie należy się zachowywać, o stosunku do regulaminów i zasad obowiązujących w szkole, o higienie osobistej, jak należy się witać, o kulturze języka.  Każda klasa stworzyła Klasową Kartę Zasad Dobrego Zachowania.

  W dniu 25 kwietnia Samorząd Szkolny na podstawie Klasowych Kart Zasad Dobrego Zachowania stworzył Szkolną Kartę Dobrego Zachowania, gdzie zostały umieszczone najważniejsze dla nich kwestie dotyczące odpowiedniego zachowania. Karta ta została wywieszona na tablicy w korytarzu szkolnym. Galeria zdjęć

 • Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

  27.04.2017

  W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie w ramach Dni Wiedzy na temat Autyzmu w kwietniu wykonana została gazetka ścienna poświęcona tej tematyce. Społeczność szkolna uczestniczyła w spotkaniu poświęconym autyzmowi:

  • pogadanka przeprowadzona przez nauczycieli – panią Marię Czarną i panem Krzysztofem Nowodzielskim;
  • program zaprezentowany przez uczniów kl. III i IV poświęcony sylwetkom dzieci  z autyzmem;
  • prezentacja multimedialna poświęcona autyzmowi;
  • krótkie filmy ukazujące osoby autystyczne, ich sposób postrzegania świata;
  • prezentacja eksperymentu przygotowanego przez Centrum Nauki "Kopernik", ukazującego doświadczanie bodźców przez osoby autystyczne.

              Uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko jako wyraz solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Galeria zdjęć

 • Gratulacje dla Oli!

  27.04.2017

  27 kwietnia odbyły się Gminne Biegi Przełajowe w Bartoszycach. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby: Kamila Szczerkowska, Ola Pałasz i Sylwek Sokulski. Ola zajęła I miejsce w swojej kategorii. Gratujemy jej zwycięstwa!

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny

  21.04.2017

  W piątek 21 kwietnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów z klas. IV-VI. Turniej zorganizowała nauczycielka języka polskiego, Ilona Lipkiewicz. Uczniowie zmagali się z trudnościami ortograficznymi w formie quizu. Walka była niezwykle zacięta.

  W skład komisji weszły panie: Łucja Wiśniewska i Ilona Lipkiewicz.

  Oto wyniki:

  I miejsce- Zuzanna Rydzewska z klasy IV

  II miejsce- Norbert Gronczewski z klasy VI

  III miejsce- Aleksandra Huszcza z klasy V

  Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, pozostałym uczestnikom również zostały wręczone dyplomy i drobne upominki.

  Zdobywcy I i II miejsca wkrótce wezmą udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację,  Zuzannie i Norbertowi życzymy połamania piór! Galeria zdjęć

 • "Zaczarowana podróż Klary"

  19.04.2017

  W szkole w Rodnowie aktorzy ze Studia Artystycznego Smyk przedstawili interaktywną bajkę edukacyjną "Zaczarowana podróż Klary". Widzowie zostali porzeniesieni do świata, w którym nie było Internetu, telewizji, telefonów komórkowych. Dzieci poznały przy tym możlwiosci spędzania czasu wolnego bez korzystania z urządzeń eleketronoicznych. Galeria zdjęć

 • Szkolny Konkurs Recytatorski

  10.04.2017

  W poniedziałek (10 kwietnia) w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, zorganizowany przez nauczycielkę języka polskiego, Ilonę Lipkiewicz. W skład komisji oceniającej recytacje weszły panie: Łucja Wiśniewska, Ilona Lipkiewicz i Natalia Maciejewska Markiewicz. Oto wyniki:

  • w kategorii klas I-III:

  I miejsce – Paula Łowicka i Dominika Szarejko

  III miejsce – Jakub Sokulski

  wyróżnienie – Piotr Bożyczko;

  • w kategorii klas IV-VI:

  I miejsce – Julia Kowalczyk

  II miejsce – Marta Gronczewska i Aleksandra Huszcza

  III miejsce – Zuzanna Rydzewska

  wyróżnienie – Sylwester Sokulski.

  Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, zaś wszyscy uczestnicy – dyplomy za udział w konkursie oraz soki. Galeria zdjęć

 • Podziękowania

  10.04.2017

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizację Kiermaszu Wielkanocnego poprzez przekazanie ciast.

  Ponadto dziękujemy wszystkim, którzy w inny sposób zaangażowali się  w przygotowanie palm i ozdób na kiermasz:              Wioletcie Bartoszewicz-Zambrzyckiej,  Wandzie Pieloch, Urszuli Duszkiewicz, Stanisławie Ferdycz, a także rodzicom: Małgorzacie Doskocz, Małgorzacie Niebrzegowskiej, Magdalenie Szarejko, Urszuli Janowicz, Agnieszcie Żołud, Bożenie Tatol, Małgorzacie Kuraś.

  Pragniemy również złożyć podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizacji innych uroczystości szkolnych w 2017 roku paniom: Magdalenie Jankowskiej, Małgorzacie Doskocz i Ewelinie Balińskiej.

  Dyrektor, nauczyciele i uczniowie

 • Kiermasz Wielkanocny

  09.04.2017

  W Niedzielę Palmową w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbył się Kiermasz Wielkanocny. Na tę okazję uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami wykonali palmy, które chętnie nabywali mieszkańcy wsi. Ponadto w szkole zorganizowane zostało stoisko z innymi ozdobami świątecznymi. W ofercie kawiarenki znajdowały się ciasta, a także gorące i zimne napoje. Ważnym punktem Kiermaszu był występ uczniów przygotowany pod kierunkiem pani Ilony Lipkiewicz. Na program artystyczny złożyły się piosenki, wiersze i scenki o tematyce świątecznej. W ten sposób zostaliśmy wprowadzeni w atmosferę Wielkanocy. Galeria zdjęć

 • Wycieczka do Obserwatorium Astronomicznego w Olsztynie oraz do kina

  28.03.2017

  28 marca 2017 roku nasza uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Olsztynie. Na początku pojechaliśmy do kina Helios, w którym obejrzeliśmy film pt. "Był sobie pies". Był to fim smutny, wzruszający, ale w niektórych momentach śmieszny i wesoły. Po filmie mieliśmy czas na KFC. Bardzo ciekawie było w Obserwatorium Astronomicznym, dokąd udaliśmy się całą grupą. Pan przewodnik opowiadał i pokazywał zegary słoneczne, meteoryty, promieniowanie kosmiczne. Na koniec weszliśmy na taras widokowy, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Olsztyna. Wycieczka była bardzo udana. Notatkę sporządził Norbert Gronczewski klasa VI. Galeria zdjęć 

 • Konkurs plastyczny "Czas na rodzinę"

  28.03.2017

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pod patronatem Kuratorium Oświaty, skierowanym bezpośrednio do rodzin.

  Czas_na_rodzine.pdf

 • Pojawiające się zagrożenia w Internecie - Pismo Pana Ministra Macieja Kopcia do Rodziców

  23.03.2017

  Szanowni Rodzice! 
  W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na poniższe informacje.
  Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania, a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra w gry wideo.
  Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie. 
  Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.
  W naszym kraju wiele gier komputerowych oznaczonych jest wg systemu PEGI (Pan-European Game Information). Jest to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez producentów gier w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych. Symbole PEGI znajdują się na opakowaniu gry. Wskazują one następujące kategorie wiekowe: 3, 7, 12, 16 i 18 lat, nadane zgodnie z zawartością gry i poziomem rozwoju młodego użytkownika. Na stronie internetowej www.pegi.info można sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową.
  W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Przed zakupem gry warto zapoznać się z jej klasyfikacją, aby podjąć przemyślaną decyzję.
  Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. 
  Media donoszą o nowej grze pn. Blue Whale Challenge czyli niebieski wieloryb, która pojawiła się w internecie i zagraża życiu dzieci oraz nastolatków. Z doniesień medialnych wynika, że początek gry miał miejsce w Rosji, gdzie już ponad setka młodych internautów popełniła samobójstwo. 
  Z doniesień mediów wynika, że gra jest bardzo popularna i wzbudza zainteresowanie młodych internautów. Psychologowie ostrzegają,  że szczególnie narażone na udział w grze są osoby o niskiej samoocenie i poczuciu własnej wartości.
  Z informacji uzyskanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wynika, że aktualnie Prokurator Okręgowy w Szczecinie prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania doprowadzenia trójki małoletnich do targnięcia się na własne życie pod wpływem wspomnianej gry.(...)
  Poniżej przekazuję informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych: 

  Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
  Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
  Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
  Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
  Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
  Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
  Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
  Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
  Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami. Jeśli tak - sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

  Gdzie można uzyskać pomoc?
  W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod nr telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

 • Obchody Dnia Wiosny i Dnia św. Patryka

  21.03.2017

  21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny, połączony z obchodami Dnia św. Patryka. W związku z tym wszyscy ubraliśmy się na zielono, a okna przystroiliśmy trójlistną koniczyną. Obchody św. Patryka zorganizowała nauczycielka języka angielskiego, pani Natalia Maciejewska Markiewicz, która zorganizowała konkurs na najpiękniejszy zielony kapelusz nawiązujący do irlandzkiej tradycji. Zwycięzców konkursu wyłoniono w dwóch kategoriach: kl. 0-III i IV-VI. Oto wyniki: I miejsca – Adrian Nikraszewicz oraz Oliwia i Paula Łowicka, II miejsca – Julia Kaczała i Julia Kowalczyk, III miejsca – Wiktoria Więcek i Stasiek Janowicz, wyróżnienia: Rafał Piotrowski, Karolina Doskocz i Marta Gronczewska.

  Uczniowie obejrzeli prezentację przybliżającą postać św. Patryka i symboli związanych z tym szczególnym dniem, a także filmik pokazujący tradycyjny irlandzki taniec.  Po prezentacji na deser można było skosztować zielonej galaretki. Kolejnym punktem programu było poszukiwanie skarbów. Jeden z naszych uczniów wcielił się w rolę krasnala, który odczytywał wskazówki w języku angielskim. Dzieci, idąc zgodnie ze wskazówkami, dotarły do skarbu, którym były czekoladowe monety. Każdy miał okazję spróbować legendarnego skarbu.

  W tym dniu pożegnaliśmy także zimę, którą symbolizowała kukła zwana Marzanną. Na krótki program artystyczny złożyły się wierszyki i piosenki w wykonaniu uczniów kl. II i III, a także uczestników koła muzycznego. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na Marzannę. Były one pomysłowe i trudno było wybrać tę najciekawszą, ale – w wyniku głosowania – zwyciężyli uczniowie kl. V-VI, przed dziećmi z oddziału przedszkolnego i uczniami kl. I-II. Kukły zostały spalone w ognisku. Ze względu na niepewną pogodę gorące kiełbaski dla wszystkich zostały przygotowane w piekarniku. Dzień był pełen wrażeń, a teraz czekamy na prawdziwą, nie tylko kalendarzową wiosnę. Galeria zdjęć

   

 • Warsztaty Wielkanocne

  17.03.2017

  17.03.2017r dzieci z klas 4-6 pod opieka pani Marzeny Nowickiej i Urszuli Żuk pojechały na warsztaty manualne do Towarzystwa Kulturalno Społecznego Mniejszości Niemieckiej w Bartoszycach. Warsztaty prowadziła pani Danuta Niewęgłowska prowadząca zespół tańca SAGA. Dzieci poznały tradycje wielkanocne w Niemczech a także wykonały jajka wielkanocne metodą decoupage. Dzieci świetnie się bawiły podczas warsztatów. Gościli tam również uczniowie z klasy 5 ze Szkoły Podstawowej z Wiatrowca wraz z opiekunką.  Galeria zdjęć

 • Szkolny Konkurs Literacko - Czytelniczy

  16.03.2017

  16 marca tego roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Literacko – Czytelniczy. Uczniowie klas IV – VI mieli za zadanie napisać opowiadanie z dialogiem o bibliotece lub z biblioteką w tle.  Opowiadania  mogły być realistyczne bądź fantastyczne.

  Do organizatora – biblioteki szkolnej – wpłynęło 10  prac konkursowych. Uczestnicy wykazali się niezwykłą wyobraźnią i inwencją twórczą. Prace były zróżnicowane pod względem treści, ale poprawnie napisane. W związku z tym jury miało wiele trudności
  w wyborze tych najlepszych. Postanowiono zatem nagrodzić wszystkie prace konkursowe.
  I tak:

  I miejsce zajęli: Doskocz Karolina, Kowalczyk Julia, Pałasz Aleksandra

  Na II miejscu  uplasowali się: Solulski Sylwester, Liszewski  Jakub

  III miejsce to prace: Jakuba Tymcio oraz Alana Czepanko

  Na IV miejscu znaleźli się: Norbert Gronczewski, Aleksandra Huszcza i Kamila Szczerkowska

  Wszystkie prace konkursowe  zostały umieszczone na szkolnej gazetce i wszyscy zainteresowani mogą je poczytać. 

  W imieniu jury gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów oraz zapału
  i zaangażowania do udziału w innych konkursach szkolnych.  Joanna Borys 

  Galeria zdjęć

 • Mój wygląd świadczy o mnie

  10.03.2017

  W lutym – w ramach programu „Szkoła Dobrego Wychowania” - został ogłoszony konkurs plastyczny na plakat pt. „MÓJ WYGLAD ŚWIADCZY O MNIE”. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I-VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego (również 3-latki).

  Prace były bardzo ładnie wykonane. Uczniowie rzetelnie podeszli do tematu konkursu. Jury oceniało inwencję twórczą, staranność, oryginalność  i estetykę wykonania pracy oraz nawiązanie do tematyki plakatu.

  Uczniowie otrzymali wysokie oceny z plastyki. Najlepsze prace zostały wywieszone w szkolnej galerii.

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które zostały wręczone podczas apelu 10.03.2017r.

  Grupa 0-III:

  I miejsce Julia Kaczała (oddział przedszkolny)

  II miejsce Julia Kuś (kl. II)

  III miejsce Nina Szarejko (oddział przedszkolny)

  Wyróżnienie Oliwia Łowicka (kl.0) i Wiktor Niebrzegowski (kl. III)

  Grupa IV-VI:

  I miejsce Zuzanna Rydzewska (kl. IV)

  II miejsce Aleksandra Huszcza (kl. V)

  III miejsce Jakub Tymcio (kl. IV)

  Wyróżnienie Julia Kowalczyk (kl. IV)  Galeria zdjęć

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
  Rodnowo 23
  11-200 Bartoszyce
 • 89 761 5921

Galeria zdjęć