Poniedziałek 22.01.2018

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
    Rodnowo 23
    11-200 Bartoszyce

Przekaż swój 1% podatku na szkołę w Rodnowie ! KRS 0000260433 "Rodnowo"

• 10.01.2018

Dnia 10 stycznia 2018 r. naszą szkołę odwiedził Teatrzyk Ssmyk z Białegostoku.

Spektakl  interaktywny, przygotowany przez artystów, w którym brali udział również nasi uczniowie, nosił tytuł ,,Krasnal Jacuś".

Sztuka poruszała temat zdrowego odżywiania.

Tytułowy bohater- krasnal Jacuś, bardzo lubił jeść słodycze.  Z tego powodu miał duży brzuch, który często go bolał. Bohater nie chciał się bawić, nie umiał się gimnastykować i w ogóle nie miał siły.

Z pomocą przyszła do niego leśna wróżka, która użyła  podstępu, aby pokazać Jackowi, że musi zmienić swoje nawyki żywieniowe i tryb życia. Razem z dziećmi powiedziała, co powinien jeść , a następnie nauczyła go  tańca.  Zdrowy ruch dał mu szansę na zyskanie szczupłej sylwetki  i siły, która była mu potrzebna, by mógł spełnić swoje marzenie- zostać superbohaterem.

• 09.01.2018

9 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole lekcja biblioteczna poświęcona życiu i twórczości nieżyjącej od pół roku polskiej pisarce dziecięcej – Wandzie Chotomskiej.

W lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez bibliotekarza, panią Joannę Borys, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wzięli udział uczniowie klas I – VII, bo przecież znajomość naszych rodzimych poetów i ich twórczości jest niezbędna w każdym wieku. Podopieczni  zapoznali się
    z życiem i dziełami pani Wandy. Obejrzeli prezentację multimedialną uzupełnioną komentarzem nauczyciela. Uczestniczyli również w quizie ze słodkimi nagrodami, dotyczącym prezentowanych treści. Na przygotowane pytania odpowiadali również nauczyciele. Spotkanie z twórczością Wandy Chotomskiej było jedną z wielu przewidzianych w tym roku lekcji bibliotecznych dotyczących twórczości dziecięcej i młodzieżowej.

• 21.12.2017

21 grudnia 2017r. w oddziale przedszkolnym odbyła się Wigilia. Przedszkolaki wraz z paniami przygotowały wierszyki i piosenki o tematyce świątecznej. Na uroczystość  zaprosiły swoich rodziców. Mamusie przygotowały barszczyk, pierogi, ciasta i inne pyszne smakołyki. Uroczystość rozpoczęliśmy od występu naszych maluchów, następnie wychowawczyni złożyła wszystkim życzenia i wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem. Po życzeniach zasiedliśmy do wspólnego stołu na poczęstunek. W czasie poczęstunku odwiedził nas św. Mikołaj, który przyniósł dzieciom prezenty. Była wielka radość i jednocześnie rozczarowanie. Jednak mimo wszystko dzieci bardzo miło spędziły ten przedświąteczny czas w gronie swoich bliskich.

• 22.12.2017

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2018 ROKU!

Zdjęcia ze szkolnej Wigilii.

• 19.12.2017

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski z inicjatywy Pani Sylwii Nikraszewicz  włączył się do ogólnopolskiej akcji „ Szlachetna Paczka”. Wspólnie wybraliśmy rodzinę, której postanowiliśmy pomóc i jednocześnie sprawić radość z okazji zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia. Do akcji chętnie włączyli się uczniowie naszej szkoły  i rodzice. Nasza zbiórka polegała głównie na zbiórce żywności dla rodziny, ale nie zabrakło również wielu innych równie potrzebnych do życia rzeczy. Uczniowie z uśmiechem na twarzy przygotowywali wielką paczkę dla rodziny. Każdy z osobna czuł, że robi coś wielkiego i coś , co wywoła uśmiechy na twarzach członków wybranej przez nas rodziny. Ten nasz gest i nasze dobre serce  sprawi, że w dniu Wigilii na twarzy małej 6-letniej  dziewczynki pojawi się uśmiech i ogromna radość gdy w paczce zobaczy wymarzoną lalkę, a pozostali domownicy swoje wymarzone prezenty. Przygotowane paczki zawieźliśmy do magazynu, z którego zostaną przewiezione przez wolontariuszy do wybranych rodzin. Cieszymy się bardzo, że uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w naszą akcję, bo to pokazuje jak potrafimy otworzyć się na innych, że nie jesteśmy obojętni na los innych ludzi. Potrafimy wspólnymi siłami osiągnąć wielki sukces. Dziękujemy również rodzicom za to, że umożliwili swoim dzieciom włączyć się w tę pomoc. Sylwia Nikraszewicz. Galeria zdjęć

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
    Rodnowo 23