Sobota 18.11.2017

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
    Rodnowo 23
    11-200 Bartoszyce

Przekaż swój 1% podatku na szkołę w Rodnowie ! KRS 0000260433 "Rodnowo"

• 16.11.2017

Światowy Dzień Rzucania Palenia, obchodzony co roku w trzeci czwartek listopada, jest elementem akcji „Rzuć palenie razem z nami”, której celem jest walka z paleniem tytoniu. Z dymem tytoniowym do organizmu dostaje się mieszanina siedmiu tysięcy substancji
    i związków chemicznych, które wraz z krwią docierają do każdej komórki ciała palacza. Wśród nich znajduje się około 70 substancji rakotwórczych (m.in. fenol, metale ciężkie, benzen, benzopiren, formaldehyd, Polon-210), liczne substancje kardiotoksyczne (m.in. tlenek węgla, tlenki azotu, cyjanowodór, substancje smoliste, kadm, cynk) oraz psychoaktywna nikotyna,
    która odpowiada za rozwój uzależnienia od tytoniu. Substancje te nie są obojętne dla zdrowia.  Wpływają na zwiększenie ryzyka zachorowania na liczne nowotwory, choroby układu oddechowego i układu krążenia.

• 09.11.2017

W środę 8 listopada rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczny pod hasłem „Każdy z nas jest inny. Ja i Ty- to My”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-VII.

Przy ocenianiu prac pod uwagę brane były: zgodność pracy z tematem, samodzielność wykonania, estetyka pracy ogólny wyraz artystyczny.

Laureatom ,w dwóch kategoriach wiekowych, zostały wręczone dyplomy i nagrody. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy z udział.

Kategoria kl. I-III:

• 31.10.2017

Przed 1 listopada członkowie szkolnego koła wolontariackiego wybrali się na cmentarz pod opieką opiekuna koła, pana Krzysztofa Nowodzielskiego, a także pani Joanny Borys. Zapalili znicze na grobach, będące symbolem pamięci o tych, którzy już odeszli. Taki też cel przyświecał uczniom klas I-III, którzy pod opieką wychowawczyń, wybrali się na cmentarz w Rodnowie. Galeria zdjęć

• 07.11.2017

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisuje się w kalendarz szkolnych uroczystości Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie.

Po dokonaniu w 1795 roku przez Rosję, Prusy i Austrię trzeciego rozbioru Polski, nasza ojczyzna zniknęła z mapy Europy i świata na wiele lat. Dopiero I wojna światowa dała Polsce szansę na walkę o niepodległość. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość.

• 30.10.2017

30 października 2017 r. uczniowie klasy pierwszej przystąpili do ślubowania. Z tej okazji, razem z wychowawczynią, przygotowali program artystyczny, który wprowadził wszystkich zebranych w atmosferę tej uroczystości.

Ceremonię poprowadzili uczniowie klasy piątej.  Pierwszaki dzielnie odpowiadały na pytania, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Każde dziecko było nagradzane odpowiednim medalem.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie klasy pierwszej złożyli przysięgę ślubowania i zostali pasowani przez panią Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej na uczniów tej szkoły.

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
    Rodnowo 23