Czwartek 26.04.2018

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
    Rodnowo 23
    11-200 Bartoszyce

Przekaż swój 1% podatku na szkołę w Rodnowie ! KRS 0000260433 "Rodnowo"

• 25.04.2018

25 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali do kina Helios do Olsztyna na projekcję filmu „ Cudowny chłopiec”.

Seans poprzedziło krótkie wprowadzenie, podczas którego uczniowie poznali kilka nowych pojęć związanych z treścią filmu i bardzo ważnych w życiu każdego. Odpowiadali również na pytania, które zadawała pani prowadząca. Najbardziej aktywni  zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

„Cudowny chłopiec” to wzruszający film familijny o chłopcu ze zdeformowaną twarzą, który musi poradzić sobie w nowej szkole. Piękna, historia zwyczajnej rodziny zmagającej się z problemem dziecka ciężko doświadczonego przez liczne choroby i operacje, których skutkiem jest mocno zniekształcona twarz i nieustanne poczucie bycia gorszym od innych ludzi.

• 10.04.2018

24 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury w Rodnowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski.

Uczennica naszej szkoły- Julia Kowalczyk z kl. V zajęła III miejsce.

Nie było łatwo, konkurencja była naprawdę ogromna.

Serdecznie gratulujemy Julce sukcesu !!!

Gratulujemy JULCE! - Obrazek 1

• 17.04.2018

17 kwietnia 2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

Celem konkursu było :

- propagowanie piękna poezji

- kształtowanie kultury żywego słowa,

- rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,

- upowszechnianie kultury słowa

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych:

Kl. I-III

Kl. IV- VII

Przystąpiło do niego 13 uczniów.

Ocenie podlegały:  dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu, dykcja, modulacja, tempo mówienia, ogólny wyraz artystyczny.

• 04.04.2018

Marzec był w IV klasie miesiącem programowania. Po ćwiczeniach wprowadzających przyszedł czas na przygotowanie projektu, który wykorzysta się do sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia. "Niech wygra najlepszy" pod takim tytułem uczniowie klasy IV utworzyli swoją pierwszą grę. Zadaniem grającego jest wpisywanie wyników dziesięciu działań podawanych kolejno przez duszka (kota). Czynniki są wylosowywane przez program z zakresu od 1 do 10, natomiast wyniki gracz wpisuje za pomocą klawiatury. Na zakończenie gry duszek wyświetla komunikat o liczbie zdobytych punktów. Do gry zaproszono uczniów klasy II i III, którzy mogli sprawdzić się w tabliczce mnożenia. Wszyscy byli bardzo zadowoleni zarówno czwartoklasiści, z utworzenia swojej gry, jak i młodsze klasy z ciekawej, pouczającej rozrywki. Galeria zdjęć

• 05.04.2018

Rozstrzygnięta została pierwsza edycja KONKURSU ŻETONOWEGO "3 RAZY TAK" w miesiącu marcu. Uczniowie otrzymywali żetony od swoich kolegów i nauczycieli za szczególnie wyróżniajacą się postawę przez cały mesiac marzec. Każda osoba miała do dyspozycji 3 żetony, które mogła przekazać kolegom i koleżankom, nagradzajac ich w ten sposób za życzliwosć, solidarność, koleżeńskość, pomoc innym osobom.

W kategorii klas I-III zwciężył Jakub Kowalczyk.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Aleksandra Huszcza.

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie
    Rodnowo 23